Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Для захисту від кібератак Червоний Хрест створить цифрову емблему
Міжнародний Комітет Червоного Хреста запропонував створити цифровий еквівалент айдентики організації, щоби запобігти хакерським атакам на медзаклади по всьому світу. Про це пише Wall Street Journal.
«Цифрова емблема не лише забезпечуватиме технічний захист з кібербезпеки для лікарень, інфраструктури Червоного Хреста чи інших медичних закладів, але й сигналізуватиме хакерам, що вони порушуватимуть міжнародне гуманітарне право», — заявив Тілман Роденхаузер, юридичний радник МЧХ.
Ще під час пандемії коронавірусу лікарні по всьому світу піддавалися зломам. Так чиказька компанія CommonSpirit Health, яка обслуговує понад 140 лікарень у 21 штаті США, була вражена програмою-вимагачем — це призвело до збоїв у роботі електронних медичних записів та у медичних картках пацієнтів. Після атаки програм-вимагачів у госпітальному центрі CHSF поблизу Парижа були перервані невідкладні операції - як наслідок, загинули пацієнти. Експерти зазначають, що хакери націлені на лікарні тому, що вони надають життєво важливі послуги, а отже — блискавично платять за відновлення своїх технологічних систем.
З лютого, коли росія з повномасштабною військовою агресією вдерлася на територію України, кілька постачальників медичних послуг також зазнали кібератак — про це повідомляє CyberPeace Institute. З лютого по жовтень в українських закладах охорони здоров’я сталися вже чотири такі інциденти, у тому числі три атаки на сайти лікарень. Жертвами зломів стали і п’ять естонських організацій, які надають підтримку Україні.
З метою запобігання небажаних кібервтручань аналітики Червоного Хреста запропонували впровадити такі цифрові символи: файл на кожному пристрої у всіх лікарнях організації та код, пов’язаний з IP-адресами медичних установ. Червоний Хрест та його кіберконсультанти працювали над цим проектом понад два роки.
Нагадаємо, що з початку російсько-української війни Велика Британія витратила 6.35 мільйонів фунтів стерлінгів ($ 7.34 мільйони) на кібербезпеку українців. Основні кошти для допомоги Україні в кіберзахисті були спрямовані на покупку апаратного і програмного забезпечення, що запобігає хакерським атакам, а також на криміналістичну експертизу.