Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Допомога штучного інтелекту коштувала студентам власних дипломів про освіту
Викладач Техаського комерційного університету звинуватив студентів у шахрайстві при написанні есеїв — замість того, щоби писати наукову роботу самостійно, студенти скористалися допомогою штучного інтелекту. Про це повідомляє медіа The Register.
Координатор факультету сільськогосподарських наук і природних ресурсів Джаред Мамм перевірив автентичність текстів за допомогою ChatGPT. За його словами, ШІ позначив деякі роботи як такі, що «створені машиною». Ситуація призвела до заморозки оцінок і внутрішнього розслідування.
Врешті-решт студенти, які потрапили під підозру, зізналися у використанні ШІ для написання своїх есеїв. Як наслідок — половині академічної групи тимчасово відмовили у видачі дипломів.
«Я поставлю всім на цьому курсі X (не зараховано). Я не оцінюю ШІ-безглуздя», — заявив Мамм студентам.
Керівництво університету підтвердило, що частина студентів формально не пройшла курс викладача. За їхніми словами, це тимчасовий метод виховання на час, поки триває розслідування. «Університет підтверджує, що жоден студент не провалив заняття і не був відсторонений від випуску через цю проблему. Спеціальна комісія розслідує інцидент і розробляє політику щодо боротьби з неправильним використанням ШІ-технологій», — йдеться в офіційній заяві вишу. Адміністрація також розпочала розробку та впровадження інструментів, що ідентифікують ШІ-тексти в курсових роботах.
Тему наукової недбалості у школах та університетах у контексті використання ШІ згадував у своєму свіжому есеї Ювал Ной Харарі. «Коли люди думають про ChatGPT та інші інструменти ШІ, вони часто наводять аргументи про школярів, які використовують чат-бот для написання есе. Що станеться зі шкільною системою? Але такі питання не охоплюють весь стан речей. Забудьте про шкільні есе. Подумайте про наступні президентські перегони в США у 2024 році та спробуйте уявити вплив інструментів штучного інтелекту, які можуть бути використані для масового виробництва політичного контенту, фейкових новин і священних писань для нових культів».