Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Дослідження: хакери навчились атакувати космічні супутники
Відтепер хакери можуть атакувати космічні супутники — такого висновку дійшли спеціалісти компанії Thales, що займається розробкою ІТ-систем для авіакосмічного, військового та морського застосування.
На цьогорічній конференції CYSAT у Парижі представники Thales продемонструють процес захоплення контролю над супутником Європейського космічного агентства (ESA). Кібератака дослідників стала першим у світі прикладом етичного злому супутника OPS-SAT, втім подальші атаки можуть бути здійснені реальними хакерами.
У Thales пояснили, що їх дослідники скористалися «стандартними правами доступу до супутника, щоб отримати контроль над середовищем його додатків», а потім використали вразливість та впровадили шкідливий код у системи космічного супутника.
Атака дозволила перехопити дані, відправлені на Землю, зокрема, шляхом зміни зображень, знятих камерою супутника. Окрім цього хакерам вдалось замаскувати обрані географічні області на супутникових знімках при одночасному приховуванні їхньої діяльності, щоб уникнути їх виявлення вченими.
Спеціалісти Thales наголосили, що космічна кібербезпека повинна привернути більше уваги експертів — час, коли хакери атакуватимуть користувачів з космосу, вже настав. Мало того, нещодавно дослідницька група Cyberspace Solarium Commission закликала США офіційно назвати космос критично важливим сектором інфраструктури та вжити заходів для захисту супутників та інших космічних систем від кібератак.