Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Дослідження: використання штучного інтелекту може звищити ризик алкоголізму
Вчені з’ясували, що люди, які постійно взаємодіють із системами ШІ, частіше за інших відчувають самотність. Це призводить до безсоння і збільшення дози випитого людиною алкоголю.
Міжнародна група вчених оцінила вплив штучного інтелекту (ШІ) на психіку та емоційний стан людини. Як випливає з результатів їхньої роботи, представлених у Journal of Applied Psychology, у деяких випадках він може бути найнегативнішим.
Як виявилося, люди, які дуже часто використовують нейромережі та ШІ для спілкування, мали проблеми зі сном. Крім того, для них зростав ризик соціальної ізоляції, внаслідок чого вони також починали вживати великі дози алкоголю.
В одному з експериментів вчені впродовж трьох тижнів опитували 166 інженерів із тайванської біомедичної компанії, які працювали з системами штучного інтелекту. Дослідників цікавив рівень почуття самотності, тривожності та співпричетності учасників. Враховували навіть опитування членів сім'ї про поведінку і самопочуття їх родича. Наприклад, про те, чи страждають їхні близькі на безсоння та чи вживають алкоголь після роботи.
З’ясувалося, що ті з учасників, які регулярно взаємодіють з ШІ, частіше почуваються самотніми, більше страждають від безсоння і вживають алкоголь. При цьому такі люди частіше допомагали колегам по роботі (на думку вчених, можливо, така поведінка зумовлена якраз сильним почуттям самотності).