Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Елементи людського мозку виростили в лабораторних умовах
Вирощений у лабораторії органоїд «мінімозок» — це, поки що, не повноцінний мозок. Усього лише клітини мозку, що згрупувалися в чашці Петрі.
У результаті було отримано орган розміром всього лише як зернятко рису. Однак і цього виявилося достатньо, щоб команді доктора Віктора Боррель Франко з Університету Мігеля Ернандеса вдалося виявити ген, який створює клітини головного мозку.
Саме цей ген, мільйони років тому, почав створювати мозок Homo Sapiens. Продемонстровані результати — чималий крок вперед, адже наукова робота вчених під керівництвом Віктора Франка допоможе людям, які стали недієздатними внаслідок перенесеного інсульту.
Створюючи «латки» на корі головного мозку хворого з його ж власної шкіри, можна буде вилікувати постраждалу ділянку мозку, відновивши її.
Нагадаємо — на початку травня науковці з Інституту даних і біотехнологій Гладстона (США) дослідили, яка ключова подія назавжди змінила людський мозок. Ділянки ДНК людини, що зазнали швидких змін, відомі як «зони прискореного розвитку» (HARs — Human Accelerated Regions). Вчені вважають, що деякі з цих HARs можуть бути відповідальні за унікальні якості, що відрізняють людину від шимпанзе і бонобо.
Група дослідників вперше виявила HARs майже двадцять років тому. У свіжому дослідженні команда дійшла висновку, що тривимірне складання ДНК людини у ядрі клітин є критичним фактором, яке дозволило нам еволюціонувати.