Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Фахівці з кібербезпеки відзначили ефективність українських DDoS-атак на російську інфраструктуру
Кількість DDoS-атак на телекомунікаційну сферу держави-терористки російської федерації у жовтні-листопаді 2023 року збільшилася вчетверо у порівнянні з минулим роком. Найбільше страждають інтернет-провайдери у різних регіонах.
Хакери завдали проблем центральним та південним регіонам країни-агресорки, а також тимчасово окупованому Криму. Кібератаки були спрямовані на різні рівні та елементи інфраструктури, включно зі сайтами, мережами та системами інтернет-провайдерів.
Унаслідок DDoS-атак клієнти російських інтернет-провайдерів зіткнулися з недоступністю регіональних сайтів операторів зв’язку, туристичних компаній, онлайн-магазинів, фінансових установ та ЗМІ. Найтриваліші атаки, зазначають окупанти, тривали три дні, тоді як найкоротша тривала всього 20 хвилин. Аналітики підкреслили, що регіональні інтернет-провайдери та їхні клієнти зазнали значних збитків від кібератак.
Злами телеком-інфраструктури росіян продовжуються. Нагадаємо — наприкінці жовтня українські хакери здійснили потужну DDoS-атаку на російських інтернет-провайдерів. «Під кіберудар потрапили компанії „Кримтелеком“, „Міранда-медіа“ та „МирТелеком“. Зараз комунікації окупаційних військ у Криму та на окупованих частинах Херсонської, Запорізької, Донецької й Луганської областей частково паралізовано», — розповів тоді очільник Мінцифри Михайло Федоров.
Додамо — одна з найвідоміших успішних операцій ІТ-армії України — злам сайтів російського оборонного концерну «Калашников». Завдяки масштабній DDoS-атаці, інтернет-ресурси головного постачальника зброї для армії російських окупантів наприкінці квітня були недоступними в жодній країні світу, навіть у росії.