Підписуйтеся на наш телеграм канал!
ФБР заарештувало естонців за масштабні махінації з криптовалютою
Центральна кримінальна поліція Естонії разом із ФБР затримала двох засновників хмарного майнера біткоїнів HashFlare — їх підозрюють у шахрайстві з криптовалютою на $ 575 мільйонів. Згідно з інформацією, зібраною в ході розслідування, громадяни Естонії працювали за схемою Понці, використовуючи гроші нових інвесторів для виплат тим, хто вклав свої кошти у HashFlare раніше.
Сергію Потапенку та Івану Туригіну вдалось залучити у свою шахрайську схему сотні тисяч клієнтів з усього світу, які наразі очікують на повернення втрачених коштів. Отримані від інвесторів гроші шахраї вкладали в покупку нерухомості та створення підставних фірм для відмивання прибутків. «Ці двоє скористалися як доступністю криптовалюти, так і деякою невідомістю довкола майнінгу, щоб запустити величезну схему Понці», — наголосив прокурор США Нік Браун.
Компанію хмарного майнінгу HashFlare створили ще у 2015 році, вона нібито дозволяла клієнтам орендувати хеш-потужності, щоб майнити криптовалюти та отримувати еквівалентну частку прибутку. До 2018 року HashFlare користувалась популярністю, втім потім Потапенко і Туригін прийняли рішення припинити значну частину своїх майнінгових операцій, пояснивши це труднощами з отриманням доходів на тлі коливань ринку. Клієнтам не відшкодували кошти, сплачені наперед, згідно з умовами контрактів.Засновників HashFlare звинувачують у змові з метою вчинення шахрайства. Якщо Потапенка і Туригіна визнають винними, їм загрожує до 20 років ув’язнення.
Нагадаємо, у вихідні з’явилась детальніша інформація про розгляд справи ще одних криптовалютних шахраїв. Згідно з новою ухвалою, підписаною суддею районного суду, справа про відмивання біткоїнів, вкрадених хакерами у Bitfinex, пов’язана із секретною інформацією. Хізер Морган, більш відома під псевдонімом Razzlekhan, звинувачується у відмиванні мільярдів вкрадених ВТС разом із чоловіком Іллею Ліхтенштейном.
Хізер Морган та її чоловік Ілля Ліхтенштейн звинувачуються у відмиванні вкрадених ВТС. Сервіс обміну цифрових валют Bitfinex був зламаний у серпні 2016 року, що на той момент стало другим за величиною зломом платформи обміну біткоїнів. Було вкрадено 119 756 ВТС, які на той момент коштували близько 72 мільйонів доларів США. У лютому 2022 року уряд США конфіскував близько 94 тис. із вкрадених ВТС завдяки розшифровці файлу, що належав Іллі Ліхтенштейну.