Підписуйтеся на наш телеграм канал!
![](https://noworries.news/wp-content/uploads/2024/12/foto-2.-novitnya-systema-kamuflyazhu-za-tehnologiyeyu-ht4®-315x200.jpg.webp)
Французькі розробники створили інноваційну технологію камуфляжу, що робить військову техніку невидимою для тепловізорів
Французькі розробники представили інноваційну технологію камуфляжу HT4®, яка здатна зробити військову техніку та особовий склад практично невидимими для сучасних теплових камер. Тканина HT4®, створена компанією Kastinger і комерціалізована PGM Précision, отримала офіційне схвалення Французького агентства оборонних інновацій та Генерального директорату озброєнь (DGA). Її призначення — захист від виявлення за допомогою інфрачервоних датчиків, які використовуються на дронах, літаках і тепловізорах, повідомляє Армія Inform.
Технологія HT4® здатна поглинати та відбивати інфрачервоне випромінювання різних діапазонів, забезпечуючи теплову невидимість навіть для джерел тепла до 1000 °C, таких як турбіни гелікоптерів. Це дозволяє ефективно приховувати як особовий склад, так і великі об'єкти, зокрема транспортні засоби чи авіацію.
За словами розробників, матеріал є гнучким, легким, таким, що дихає і надзвичайно міцним. Його можна використовувати для маскування у різних кліматичних умовах, забезпечуючи комфорт військовослужбовців. Крім того, HT4® доступний у кількох варіантах кольорових камуфляжів — для лісової, пустельної, міської чи снігової місцевості.
Під час тестувань, проведених Генеральним директоратом озброєнь Франції, підтверджено значне зниження інфрачервоної сигнатури захищених об'єктів. Вироби з цієї тканини також включені до комплектів виживання льотного складу військово-повітряних сил Франції.
Технологія HT4® дозволяє приховувати об'єкти навіть у зонах, контрольованих сучасними системами спостереження, зокрема дронами, оснащеними датчиками класу «повітря-земля» та «земля-поверхня». Це дає військовим стратегічну перевагу у веденні бойових дій та розвідці.
Очікується, що застосування HT4® вийде за межі військових завдань і знайде своє місце у цивільних сферах, таких як захист дикої природи та міське планування. Ця розробка є важливим етапом у розвитку камуфляжних технологій, що впливатиме на майбутнє активного маскування.