Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Генеративний штучний інтелект може заробляти для людства трильйони доларів на рік
Консалтингова компанія McKinsey & Company опублікувала звіт, в якому оцінила економічний потенціал генеративного штучного інтелекту. За даними звіту, застосування ШІ у 63 сферах діяльності може збільшити світовий ВВП на 2.6−4.4 трильйона доларів на рік. Для порівняння, ВВП Великобританії у 2021 році становив 3.1 трильйона доларів.
Звіт враховує лише ті випадки, що були проаналізовані у дослідженні. Якщо ШІ впроваджуватиметься у всі існуючі програмні продукти і вирішуватиме інші завдання, його вплив може подвоїтися.
Генеративний штучний інтелект може допомогти покращити роботу у 16 бізнес-функціях та підвищити продуктивність близько 850 професій. Особливо сильно ШІ може трансформувати такі галузі, як обслуговування клієнтів, маркетинг та продажі, розробка програмного забезпечення та науково-дослідна діяльність. Однак жодна галузь економіки не залишиться поза увагою ШІ, наголосили експерти.
Найбільші вигоди від генеративного ШІ можуть отримати банківський сектор, технологічний сектор та сектор життєвих наук. Наприклад, банківська галузь може збільшити свій дохід на 200−340 мільярдів доларів на рік, а роздрібна торгівля та споживчі товари — на 400−660 мільярдів доларів.
ШІ може скоротити робочий час працівників. До появи ChatGPT McKinsey оцінювала, що штучний інтелект може автоматизувати половину робочого часу працівників. Наразі компанія вважає, що ШІ може замінити від 60 до 70% робочого часу.
Проте генеративний ШІ несе в собі й ризики. Серед основних небезпек — порушення прав інтелектуальної власності, створення ненадійного чи хибного контенту, загроза конфіденційності та безпеці людей. Крім того, ШІ «може суттєво вплинути на робочу силу, його вплив на певні групи та місцеві спільноти може бути непропорційно негативним».
У майбутньому технологія штучного інтелекту призведе до появи віртуального персонального помічника, який замінить собою звичні веб-ресурси — таку думку в рамках заходу Goldman Sachs and SV Angel висловив засновник Microsoft Білл Гейтс. На думку мільярдера, нова технологія зачепить комерційний ринок: «Хто б не виграв від особистого [ШІ] помічника, це значуща річ, оскільки ви більше ніколи не підете на пошуковий сайт, ви більше ніколи не підете на Amazon».