Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Google навчив штучний інтелект вирощувати харчові продукти для людей
Техногігант Google багато років займається розробкою штучного інтелекту в аграрних цілях. У компанії працює підрозділ під назвою Moonshot Factory, який спеціалізується на передових технологіях для фермерства.
Щоби продемонструвати нові розробки, дослідники взяли невеликий тракторець та зробили його автономним за допомогою технології з відкритим кодом. До слова алгоритм був «запозичений» з виробництва дронів. Розробники хотіли довести, що як і дрони, аграрна техніка також може бути керованою дистанційно та працювати на землі без безпосереднього втручання людини.
Однією з найзахопливіших переваг такого виду землеробства є те, що алгоритм може «навчатися» — технології вже визначають, які частини врожаю здорові, а де існує брак. Штучний інтелект може запам’ятати досвід попереднього збору врожаю, щоби наступного року якісніше підійти до догляду та обробки посівних культур краще.
До слова, Google не єдина корпорація, яка займається розробкою штучного інтелекту для аграріїв. Компанія Small Robot Company є британським стартапом. Вони створюють роботів, які виходять у поля, і за допомогою камер наносять на цифрову карту шкідливі бур’яни. Також машини запрограмовані розпізнавати та видаляти непотрібну рослинність на місцевості.
Аграрний інженер Кіт Франклін з Університету Харпера Адамса у Великій Британії коментує впровадження передових технологій у сільське господарство: «Це не наукова фантастика. Автономні машини вже приходять на ферми, щоб зробити роботу ефективнішою, зберегти якість продуктів та полегшити фізичну працю людей. Це, перш за все, нові можливості».
Франклін відзначає, що кібербезпека вже є великою проблемою у галузі. Програми-вимагачі також атакують «розумну» сільгосптехніку. Науковець підкреслює: якщо фермерство врешті-решт стане повністю автономним, йому знадобляться послуги техногігантів, які зможуть надати потужний захист від зломів. Також техніка на основі штучного інтелекту не зможе нормально працювати, доки всі віддалені райони не матимуть належної інфраструктури — здебільшого мова йде про якісний сигнал 4G або 5G.
Інтернет-технології не стоять на місці й цілком можливо, їхнє швидке впровадження прискорить розвиток аграрної галузі на глобальному світовому рівні. Нагадаємо, що міжнародна група дослідників з Технічного університету Данії (DTU) і Технологічного університету Чалмерса в Гетеборзі, Швеція, створила унікальний чіп, який здатен пропустити крізь себе весь світовий інтернет-трафік лише за секунду.