Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Хакер, який вкрав 200 мільйонів у криптовалютах, дав інтерв'ю з паризької в’язниці
Кіберзловмисник, який, ймовірно, стоїть за зломом DeFi-платформи Euler Finance на $ 200 млн, несподівано вирішив розповісти про себе ЗМІ. На цей час 20-річний Федеріко Хайме перебуває у французькій в’язниці. Засуджений підкреслив, що дійсно повернув майже всі кошти розробникам. Зазначимо, що чоловіка заарештували на паризькому вокзалі з сумкою, у якій було близько € 200 тис. готівкою.
Інтерв'ю у хакера взяли журналісти DefiLllama після того, як Хайме сам добровільно зв’язався з редакцією криптомедіа.
Хайме розповів, що його звинувачують у «дрібній справі про відмивання грошей». Він заявив, що готівка при ньому — це прибуток від онлайн-бізнесу у сфері інформаційних технологій, а володіє він ним спільно зі своїм батьком. Однак, чоловік також мав при собі частину з $ 2-мільйонної винагороди у криптовалюті, яку йому залишили розробники Euler.
Хайме також розповів, що він «реалізував близько 20 проектів, перш ніж зірвав джекпот». «Я бажав довести собі, що можу використовувати щось у DeFi як хакер», — заявив він.
Кіберзлочинець дозволив використовувати своє справжнє ім'я та фото. Він заявив, що бажає широкого медійного розголосу. Таким чином Хайме прагне застерегти інших молодих хакерів від своїх помилок. На його думку, зловмисні дії можуть мати руйнівний вплив на все подальше життя людини.
Представники DefiLllama підкреслили, що не можуть підтвердити правдивість слів Хайме і назвати його головним експлуататором Euler Finance. Однак, його слова підтверджуються цифровим слідом злочинця та транзакціями, здійсненими з його ж криптогаманця у час експлойту.
Euler Finance зазнав злому 13 березня. Унаслідок атаки з використанням флеш-кредитів зловмисник вивів із протоколу активи, вартість яких аналітики BlockSec оцінили у $ 200 млн. Зокрема, хакер вкрав понад 85 800 ETH.
Цікаво, що через три дні після злому Хайме раптово повернув 100 ETH випадковому користувачеві. Власник ефіріума раніше заявив, що втратив всі свої заощадження внаслідок експлойту протоколу. Цікаво, що постраждалий попросив у кіберзлочинця повернути лише 75 ETH. Однак, той зробив несподіваний вчинок і відправив чоловіку на 25 ETH більше.