Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Хакери, що викрадали гроші для фінансування ядерної програми КНДР, сядуть за ґрати на 100 років
Міністерство юстиції США висунуло звинувачення проти п’яти осіб, що здійснювали кіберзлочини, спрямовані на фінансування ядерної програми Північної Кореї.
Обвинувачені з жовтня 2020 року до жовтня 2023 року брали участь у кампанії, організованій урядом Північної Кореї, щоб проникнути на ринок праці США через шахрайство. Метою кампанії було створення джерел прибутку для фінансування ядерної програми Північної Кореї.
Крістіну Марі Чепмен та Олександра Діденка звинувачують у змові з метою шахрайства проти США, крадіжці особистих даних, змові з метою відмивання грошей і шахрайстві з використанням електронних засобів зв’язку. Трьох інших іноземних громадян, відомих під псевдонімами Чжі Хо Хан, Хаоран Сю та Чунцзі Цзін також звинувачують у змові з метою відмивання грошей.
Якщо Чепмена буде визнано винною, вона може отримати максимальний термін до 97,5 років ув’язнення. Діденку загрожує до 67,5 років, а кожному з невідомих іноземних громадян — до 20 років. За свою роботу співробітники заробили мільйони доларів, а Чепмен опрацьовувала їхні зарплати через свої фінансові рахунки. У резиденції Чепмен було виявлено 60 ноутбуків підроблених співробітників, які у сумі заробили майже $ 3 млн.
Схема торкнулася більш як 60 американських громадян, завдала шкоди понад 300 компаніям у США та створила неправдиві податкові зобов’язання для більш ніж 35 громадян США, а також принесла щонайменше $ 6,8 млн доходу для закордонних IT-працівників.
Нагадаємо — Північна Корея отримує близько половини свого валютного доходу від кібератак з викраденням криптовалют та інших видів шкідливої хакерської активності. Ці гроші використовуються для фінансування програми розвитку ядерної зброї Північної Кореї.