Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Хакери, що зламали Київстар, готувалися до атаки щонайменше півроку

4:30 pm, 7 Січня, 2024

Група «Сандворм» із Росії, вочевидь, відповідальна за атаку, яка призвела до відключення мобільного та інтернет-зв'язку у близько 24 мільйонів користувачів в Україні минулого місяця.

Злочинці переховувалися в системах телекомунікаційної компанії Київстар щонайменше шість місяців перед атакою, а потім знищили «майже все», згідно з Іллею Вітюком, керівником відділу кібербезпеки Служби безпеки України (СБУ). В опублікованому в четвер інтерв'ю глава шпигунів повідомив, що «катастрофічне» вторгнення, яке стерло тисячі віртуальних серверів і ПК оператора, почалося задовго до того, як послуги «Київстару» припинилися 12 грудня.

Хакери проникли в мережу в травні 2023 року, якщо не раніше, згідно з Вітюком, і отримали повний доступ до листопада. Це дало нападникам доступ до інформації про клієнтів, даних про місцезнаходження телефонів, SMS-повідомлень і, можливо, облікових даних Telegram.

Вітюк заявив, що він «досить впевнений», що за зломом стоїть «Сандворм». Це група, яка займається шпигунством, хакерськими та витоками даних, стиранням даних і кампаніями впливу, а також безліччю інших незаконних дій від імені військової розвідки Росії, ГРУ.

«Ця атака — велике послання, велике попередження, не тільки для України, а й для всього західного світу, щоб зрозуміти, що ніхто насправді не недоторканний», — попередив Вітюк.

Аналітики загроз із приватного сектору повідомили, що атака значна тим, що її використовували не тільки з метою шпигунства, а й для гібридної війни.

«Мережу використовували для проведення острівних стрибків у військові мережі України. Мене дуже турбує, що контрнаступ України моніторили в реальному часі, і розташування військ було розкрито для полегшення ударів дронів», — пояснив Том Келлерманн, старший віцепрезидент зі стратегії кібербезпеки в компанії з програмного забезпечення безпеки застосунків Contrast Security.

«Особисто я шокований, що НАТО було сліпим до цього і не змогло йому запобігти», — додав він. «Ми ніколи не повинні недооцінювати російські кібермілітаристські групи.»

Підписуйтеся на наш телеграм канал!

BTC

$60,809.47

6.10%

ETH

$3,292.82

1.20%

BNB

$408.70

3.50%

XRP

$0.57

-4.66%

SOL

$112.03

3.56%

Всі курси
Підписуйтеся на наш
телеграм канал!
Свіжі новини та огляди
ринків криптовалют останньої
доби прямо у вашому мессенджері. Чекаємо на вас!
ПЕРЕЙТИ
Показати більше