Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Хакери, які вкрали криптовалюту у десятків людей за допомогою підробки SIM-карток, отримали лише два роки
Двох чоловіків з Массачусетсу засудили до двох років ув’язнення кожного за крадіжку як мінімум 330 000 доларів у криптовалюті, атаки з заміною SIM-карток (SIM swap) та викрадення акаунтів жертв у соціальних мережах.
Ерік Мейггс та Деклан Харрінгтон були заарештовані ще у 2019 році. Тоді їм висунули звинувачення за 11 пунктами, у тому числі у змові, шахрайстві з використанням електронних засобів, комп’ютерному шахрайстві та зловживаннях, а також у крадіжці особистих даних за обтяжливих обставин. Тоді обидва визнали себе винними у крадіжці криптовалюти та зламі облікових записів жертв у соціальних мережах.
Мейггс і Харрінгтон займалися так званими атаками із заміною SIM-карт. Суть таких атак полягає в тому, що злочинець звертається до представників стільникового оператора своєї жертви та застосовує соціальну інженерію. Наприклад, видаючи себе за справжнього власника номера, зловмисник заявляє, що втратив або зламав SIM-картку та просить перенесення номера на нову SIM-картку. Потім шахрай зламує облікові записи, прив’язані до номера телефону.
Слідство повідомило, що в основному жертвами Мейггса і Харрінгтона ставали керівники криптовалютних компаній, а також користувачі, які мали значну кількість криптовалюти в гаманцях на Coinbase або Block.io. Крім того, шахраїв цікавили власники особливо «цінних» облікових записів у Instagram та Tumblr.
Мейггсу та Харрінгтону загрожувало до 20 років позбавлення волі лише за кожним звинуваченням у шахрайстві з використанням електронних засобів зв’язку, а кожен епізод крадіжки особистих даних за обтяжливих обставин передбачав додаткові 2 роки тюремного строку.
У результаті, враховуючи визнання провини та інші обставини, цього тижня Мейггс і Харрінгтон були засуджені лише до двох років і одного дня тюремного ув’язнення та двох років і семи днів тюремного ув’язнення відповідно.
Нагадаємо, у Великобританії свої 18 місяців за гратами отримав хакер, що крав невидані пісні музикантів, в тому числі Еда Ширана.