Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Художники подали в суд на розробників штучного інтелекту
Троє американських художників — Сара Андерсен, Келлі МакКернан і Карла Ортіс — подали позов проти Stability AI та Midjourney — компаній арт-генераторів на базі штучного інтелекту. Митці також гніваються на платформу художніх портфоліо DeviantArt, яка нещодавно створила власний арт-генератор DreamUp. У позові стверджується, що арт-інструменти зі штучним інтелектом порушують закон про авторське право.
«Якщо трансляція музики може бути здійснена в рамках закону і зі збереженням авторських прав, це можна зробити й з продуктами штучного інтелекту», — заявили митці. Художники стверджують, що «алгоритми ШІ порушили права мільйонів творчих людей, адже „навчалися“ на п’яти мільярдах зображень, зібраних з Інтернету без згоди оригінальних авторів».
1/ As I learned more about how the deeply exploitative AI media models practices I realized there was no legal precedent to set this right. Let’s change that.
Read more about our class action lawsuit, including how to contact the firm here: https://t.co/yvX4YZMfrG
— Karla Ortiz? (@kortizart) January 15, 2023
Наразі позов знаходиться на розгляді у суді, тож подальший розвиток справи поки невідомий.
Після раптової популярності «мистецьких ШІ», які пережили справжній бум у 2022 році, працівники творчих професій почали протестувати проти масового використання таких алгоритмів. Так декілька тижнів тому співробітник фінтех-компанії Brex за допомогою штучного інтелекту створив дитячу книжку «Alice and Sparkle» («Аліса та Іскорка»). Коли книга надійшла у продаж, Реші зіткнувся зі шквалом критики у соцмережах та навіть з погрозами смерті. А тисячі веб-дизайнерів з усього світу страйкують проти ШІ на платформі ArtStation, де арт-директори шукають художників для своїх проектів. Дизайнери виступають проти зображень, згенерованих ШІ та вимагають, щоб адміністрація ArtStation модерувала їхню кількість або й взагалі заборонила.
Свою дозу суспільного обурення отримав і додаток Lensa, який використовує алгоритми ШІ для автоматичного редагування фото. Технологію звинуватили у сексуалізації жінок та використанні фото без згоди власників. За словами деяких користувачів, нейромережа створює потенційну можливість сексуальної експлуатації та переслідування.