Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Ілон Маск обіцяє імплантувати чип Neuralink в мозок людини вже за пів року
Корпорація Neuralink Ілона Маска планує розпочати імплантацію мозкового чипа для людей протягом наступних шести місяців — про це компанія оголосила на заході у своїй штаб-квартирі у Фрімонті, Каліфорнія, у середу, 30 листопада. Компанія розробляє інтерфейси мозкових чипів, які, за її словами, можуть дозволити пацієнтам з обмеженими можливостями знову рухатися та спілкуватися. Від себе Маск додав, що технологія також буде спрямована на відновлення зору.
Мета інтерфейсу мозку-комп'ютера полягає в тому, щоб дозволити людині з бічним аміотрофічним склерозом (ALS) або ж наслідками від інсульту, спілкуватися за допомогою своїх думок. Чип Neuralink перетворює нейронні спайки в дані, які може інтерпретувати комп’ютер. Маск сподівається, що пристрій невдовзі стане масовим і дозволить передавати інформацію між людьми та машинами.
We are now confident that the Neuralink device is ready for humans, so timing is a function of working through the FDA approval process
— Elon Musk (@elonmusk) December 1, 2022
Neuralink протягом останніх років проводила випробування на тваринах, зокрема на мавпах, намагаючись отримати дозвіл від Управління з контролю за продуктами й ліками США (FDA) для початку клінічних випробувань на людях. У лютому 2022 у компанії підтвердили, що мавпи загинули під час випробування прототипу імплантатів у центрі приматів Девіса Каліфорнійського університету. Попри невдачу, у Neuralink заперечують всі звинувачення у жорстокому поводженні з тваринами, які висунув Комітет лікарів з відповідальної медицини США.
«Перш ніж ми навіть подумаємо про застосування пристрою на тварині, ми робимо ретельне стендове тестування. Ми обережно інтегруємо ці пристрої у тварин», — заявив Ілон Маск. — «Ми дуже обачні й завжди хочемо, щоб пристрій, коли ми робимо імплантацію — вівці, свині чи мавпі, — був доказовим, а не експериментальним».
Зазначимо, що існують стартапи, які випереджають Neuralink, коли справа стосується випробувань мозкових імплантів на людях. Так, наприклад, група дослідників з компанії Synchron Inc. змогла вживити невеликий пристрій, схожий на стент, у мозок пацієнтів в Австралії та США. Цей продукт дав можливість пацієнтам, які не могли рухатися чи говорити, спілкуватися без проводів за допомогою думок, які інтерпретував комп’ютер.
На початку листопада ми розповідали про дослідження вчених Каліфорнійського університету у Сан-Франциско (UCSF). Науковці розробили нейроінтерфейс для декодування команд, які за допомогою нервових імпульсів мозок посилає мовленнєвому апарату людини. В експерименті взяв участь 15-річний паралізований пацієнт, сам дослід пройшов успішно.