Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Ілона Маска звинуватили у зриві військової програми космічного супутникового зв’язку США
Космічні сили США уважно стежать за інтернет-сервісом Starlink компанії SpaceX та схожими сервісами. Це пов’язано з тим, що компанія Ілона Маска нещодавно представила послугу direct-to-cell, яка дозволяє користувачам підключатися безпосередньо до супутників через свої смартфони. За даними SpaceNews, ця технологія може суттєво вплинути на військові системи вузькосмугового супутникового зв’язку, пише Interesting Engineering.
На конференції Milsatcom USA, що відбулася 10 червня, полковник Ерік Фелт, директор космічної архітектури в офісі помічника секретаря ВПС з питань космічних придбань та інтеграції, пояснив, як Starlink та інші подібні сервіси можуть вплинути на Космічні сили США. Фелт зазначив, що технологія direct-to-cell може бути вкрай руйнівною для наявних військових систем. Комерційні сервіси direct-to-cell надають схожі послуги з тими, що пропонує система Mobile User Objective System (MUOS), яка забезпечує захищені дзвінки та передачу даних для мобільних сил США.
Космічні сили США планують замовити два нові вузькосмугові супутники зв’язку у компаній Lockheed Martin або Boeing для покращення наявних сузір'їв MUOS, що складаються з п’яти супутників на геосинхронних орбітах. Це оновлення дозволить забезпечувати покриття до 2030-х років.
Фелт також зазначив, що Космічні сили уважно стежать за розвитком комерційних супутникових комунікаційних послуг direct-to-cell, які можуть замінити MUOS у майбутньому. Нові супутники стануть «мостом до 2030-х років», коли можливим стане перехід від поточних терміналів MUOS до інших рішень.
Фелт також згадав про нове дослідження, яке проводить організація Космічних сил під назвою «Центр аналізу космічних бойових дій». Воно вивчає майбутнє вузькосмугової архітектури та розглядає всі можливі варіанти, включаючи direct-to-cell та 5G з космосу. Хоча безпека може бути проблемою, перевага в миттєвому підключенні без спеціального обладнання може переважити ці ризики.
Нагадаємо, що раніше компанію Starlink звинуватили у створенні радіоперешкод у космосі.