Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Індійські розробники створили перші вітчизняні зенітно-ракетні комплекси за російською технологією
Індія виготовила першу партію переносних зенітно-ракетних комплексів «Игла-С» за російською ліцензією. Виробництвом займається компанія Adani Defence Systems and Technologies Limited (ADSTL), яка в травні має передати військовим 48 пускових установок та 100 керованих ракет, повідомляє Мілітарний.
Рішення про локалізацію виробництва ухвалили ще у 2018 році, коли Міністерство оборони Індії обрало «Игла-С» переможцем тендеру на заміну застарілих «Игла-1М». Російський комплекс випередив конкурентів із Франції (MBDA Mistral 2) та Швеції (SAAB RBS-70 Mk.2). Загальна вартість контракту, що передбачав постачання 5175 ракет та 800 пускових установок, оцінювалася у 1,5 млрд доларів.
Попри офіційну відсутність повідомлень про підписання контракту, у 2021 році росія та Індія задекларували передачу 390 пускових установок та 2184 ракет до ООН-реєстру озброєнь. Проте після 2022 року обидві країни перестали надавати дані про подальші постачання.
Раніше Індія заявила про розробку власного радіолокаційного комплексу для винищувачів Су-30МКІ на заміну російському обладнанню. Окрім цього, країна стала одним із головних постачальників підсанкційних технологій до рф, попри заклики міжнародної спільноти обмежити співпрацю з Москвою.
Нагадаємо — раніше індійська компанія Solar Industries успішно протестувала нову керовану ракету Bhargavastra, призначену для боротьби з безпілотними літальними апаратами. Випробування відбулися 12 січня на полігоні Гопалпур Сіворд, де ракета успішно вразила цілі на відстані понад 2,5 кілометра.