Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Іранські розробники модифікують БПЛА Shahed до класу крилатих ракет

5:29 pm, 14 Листопада, 2023

В Ірані створили нову версію безпілотника Shahed-136, яка отримала реактивний двигун і оптичну станцію для наведення на ціль. Про це пише «Мілітарний» з посиланням на інформацію з нещодавно опублікованого іранського документального фільму Parchamdar (Флагман).

На опублікованих кадрах можна побачити, як пікап зі встановленою у вантажному відсіку пусковою установкою несе один безпілотник-камікадзе. Судячи з кадрів спідометра авто, запуск дрона відбувається на швидкості 190 кілометрів на годину.

Під носовою частиною фюзеляжу можна побачити надбудову у формі кулі - це оптична станція безпілотника з камерою, завдяки якій відбувається наведення на ціль. Також було показано зображення з пульта управління дроном. Судячи з усього, оновлена версія Shahed на фінальному відрізку польоту захоплює ціль для автономного ураження або ж управляється безпосередньо оператором.

Судячи з інформації з документального фільму, реактивний Shahed-136 стане більш технологічним і дорожчим доповненням до чинних іранських дронів-камікадзе зі звичайним поршневим двигуном і «сліпою» системою наведення. Передбачається, що за високу швидкість і поліпшену точність доведеться заплатити не лише грошима, а й зменшеною дальністю польоту.

*відео — Militarnyi Videonews

Експерти «Мілітарного» припускають, що з появою реактивного двигуна новий Shahed-136 наближається до ніші крилатих ракет і навряд чи стане таким самим засобом терору, як і його поршневий аналог. Це зумовлено як вартістю виробу, так і складністю виробництва. Ймовірно, завданнями нового безпілотника стане контрбатарейна боротьба й ураження важливих військових цілей у тилу, таких як системи ППО, склади й місця розташування живої сили.

Раніше ми розповідали, чому дрони Shahed, зібрані на росії, небезпечніші за іранські. Вся справа у системі навігації — таку думку висловив фахівець із радіозв'язку, електроніки та РЕБ Сергій (Флеш) Бескрестнов у своєму Telegram-каналі. Експерт звернув увагу на щонайменше чотири вагомі відмінності між «оригінальним» іранським безпілотником і його копією, зібраною вже на території окупантів.

Підписуйтеся на наш телеграм канал!

BTC

$67,336.30

-0.15%

ETH

$3,482.05

-1.04%

BNB

$604.29

-1.71%

XRP

$0.48

0.85%

SOL

$150.70

-0.38%

Всі курси
Підписуйтеся на наш
телеграм канал!
Свіжі новини та огляди
ринків криптовалют останньої
доби прямо у вашому мессенджері. Чекаємо на вас!
ПЕРЕЙТИ
Показати більше