Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Італійські розробники створили робота, який вирізає скульптури митців Ренесансу
Італійський розробник Robotor винайшов механізм, який вирізає світові шедеври скульптурного мистецтва з каррарського мармуру, як і справжні майстри епохи Відродження. Засновник стартапу Джакомо Массарі переконаний, що оброблені роботами мармурові статуї майже такі ж якісні, як ті, що були зроблені людьми. Він стверджує, що «роботехнології не крадуть працю в людей, а лише її покращують».
Останнє ноу-хау від виробника — робот-скульптор «1L» заввишки 13 футів. Механізм виготовлений із цинкового сплаву, а ріжучі поверхні покриті синтетичним алмазним порошком, щоби давати раду роботі з твердими мінералами. Міцність апарата дозволяє утримувати й дбайливо розколювати мармурову плиту. Колись на це йшли сотні годин, а тепер — лічені дні.
«Тепер видобутий матеріал (мармур) можна перетворити на складні витвори мистецтва. Ми вступаємо в нову еру скульптури, яка більше не складається з битого каміння, зубил і пилу, а зі сканування, мільйонів точок і дизайну», — підкреслює Массарі.
Щоправда, не всі віддають данину технології. Знайшлися митці, які побоюються модернізації унікального ремесла. «Ми ризикуємо забути, як працювати руками», — заявив скульптор Флорентійського собору Лоренцо Кальсінай. — «Я сподіваюся, що класичні знання залишаться з нами назавжди, хоча чим більше ми будемо рухатися вперед, тим важче буде їх зберегти».
Роботи змогли опанувати не лише скульптурну техніку, але й ораторське мистецтво. Нагадаємо — вперше в історії штучний інтелект стане адвокатом у суді. Він представлятиме інтереси обвинуваченого та консультуватиме його під час судового засідання. Робот-адвокат працюватиме у смартфоні підсудного, щоб надавати своєму клієнту інструкції, як варто відстоювати свою позицію. Поки невідомо, де саме відбуватиметься суд, у якій справі та хто є обвинуваченим.