Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Ізраїльські розробники представили нову систему протиракетної оборони Arrow 4
Німеччина планує закупити перспективну систему протиракетної оборони Arrow 4, яка наразі перебуває у стадії розробки в Ізраїлі. Про це повідомив генерал-лейтенант Люц Кольхаус, заступник інспектора Повітряних сил ФРН, під час саміту з питань наземної ППО, що відбувся 7 травня у Берліні. Arrow 4 має доповнити систему Arrow 3, охоплюючи висоти, які виходять за межі можливостей Patriot, і таким чином дозволить Повітряним силам Німеччини забезпечити повноцінне прикриття повітряного простору на всіх рівнях, пише Мілітарний.
Arrow 4 стане наступником чинної системи Arrow 2. Її головною перевагою є сумісність із наявними радарами та пусковими установками, що значно знижує вартість інтеграції. Очікується, що перший підрозділ Arrow 3 розгорнуть на північному сході Німеччини до кінця 2025 року. Участь в розробці Arrow 4 беруть ізраїльська компанія Israel Aerospace Industries, американська Boeing і Elbit Systems.
Німеччина вже замовила три системи Arrow 3 на суму близько 4 мільярдів євро. Перший командний пункт від системи Arrow 3 був офіційно переданий на початку травня. Це стало важливим етапом у модернізації протиракетного захисту країни на тлі загострення безпекової ситуації у Європі.
Паралельно Бундесвер продовжує розширювати співпрацю зі США: йдеться про подальші закупівлі винищувачів F-35 і зенітно-ракетних комплексів Patriot. У межах цього напрямку розглядається можливість придбання нового американського програмного забезпечення, яке відповідатиме стандартам НАТО, зокрема системам зв’язку Link 16, IFF Mode 5 та стандартизованим каналам обміну даними.
Також Повітряні сили Німеччини наполягають на швидкому придбанні ще шести комплексів IRIS-T SLM на додаток до вже замовлених. Мобільність розгорнутих командних пунктів буде посилена, а для управління планується впровадити нові програмні рішення GIADS 5 і Sitaware. Усе це має забезпечити більш гнучке реагування на загрози в повітряному просторі та підвищити інтеграцію з союзниками.