Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Ізраїльські розробники створили БПЛА, який атакує цілі з точністю до 1 метра
Компанія Israel Aerospace Industries (IAI) представила новітні дрони-камікадзе Rotem. БПЛА розганяються до 370 км/год та атакують цілі з точністю до 1 м.
Фактично Rotem є тактичним баражувальним боєприпасом із системою вертикального зльоту та посадки. За 30-хвилинний політ безпілотник може завдавати ударів на відстані до 10 км. Дрон має здатність зависати у повітрі, дозволяючи військовим стежити за місцевістю через денну або камеру нічого бачення.
Rotem можуть застосовувати як окремі піхотинці, так і невеликі армійські підрозділи безпосередньо на полі бою. Розробники заявляють: БПЛА особливо ефективний у міських умовах, оскільки дозволяє спостерігати та знищувати цілі, заховані за багатоповерхівками.
Якщо оператору не вдалося знайти потрібну ціль, дрон можна повернути, замінити акумулятор і відправити на іншу місію. У комплекті для одного оператора міститься рюкзак із двома БПЛА, пульт управління, система зв’язку, запасна батарея та зарядний пристрій.
- вага БПЛА — 5,8 кг;
- вага повного бойового комплексу — 16,7 кг;
- вага боєголовки — 1,2 кг (дві гранати M-67);
- час польоту з боєголовкою — 30 хв;
- час польоту з розвідувальним модулем — 45 хв;
- дальність ураження — 10 км;
- висота польоту — до 1524 м;
- швидкість у режимі патрулювання — від 100 до 157 км/год;
- швидкість заходу у піке — 370 км/год;
- точність ураження — 1 м;
- оптична камера — 13-кратний зум та роздільна здатність 720 пікселів;
- інфрачервона камера — 2-кратний зум та роздільна здатність 640×480 пікселів.
Зазначимо, що Ізраїль вважається світовим лідером у галузі ШІ та робототехніки. Нагадаємо — локальна оборонна технологічна компанія Elbit Systems створила автономний дрон-камікадзе. Lanius — система, яка поєднала у собі функції розвідки, картографування та класифікації цілей на основі штучного інтелекту.
Дрон призначений для виявлення людей — він може класифікувати їх як дружніх чи ворожих, військових чи цивільних, озброєних або ж неозброєних. Коли ним буде виявлено загрозу, дрон запропонує людині-оператору можливість «вразити» ціль за допомогою будь-якої зброї, яку апарат переносить на борту. Важливою опцією є те, що дрон абсолютно керований — штучний інтелект працює на ідентифікацію, але фінальне рішення завжди прийматиме лише оператор, який керуватиме бортом.