Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Кібершахраї використовують штучний інтелект для обману українців
Кіберзловмисники навчилися використовувати нейромережі для обману українців. Зокрема, це стосується так званих «килимових бомбардувань» та масових дзвінків — розповідає експерт з кібербезпеки Юрій Шарлай.
Популярний варіант використання ШІ шахраями, за словами фахівця, — це голосові роботи. Технологія легко настроюється, а алгоритми здатні вести паралельну комунікацію з багатьома потенційними жертвами відразу.
«Коли дзвонить людина, вона завжди така, якою є. А робота можна налаштувати: надати потрібного акценту, віку, емоційного забарвлення. У результаті виходить дешево та швидко», — зазначив фахівець.
За словами Шарлая, практично будь-яке шахрайство ґрунтується на сценарії з трьох пунктів: зацікавити співрозмовника, втертися в довіру та змусити зробити необхідну дію. Експерт пояснив: шахраї можуть спростити собі життя за допомогою ШІ - написати сценарії для перших двох пунктів успішно може і нейромережа, для цього не потрібні люди.
«Нейромережі цілком можуть придумати яскравий інфопривід, підказати, як переконати співрозмовника», — наголосив експерт з кібербезпеки.
Раніше фахівці Урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA попередили користувачів про посилення активності хакерів одного з найбільш небезпечних російських угрупувань — UAC-0010 (Armageddon/Gamaredon).
За даними CERT-UA, до групи зловмисників належать колишні «офіцери» СБУ в АР Крим, які у 2014 році зрадили Україну і почали працювати на фсб росії. Основним завданням угрупування є кібершпигунство щодо сил безпеки та оборони України. Відомо також про атаки на об'єкти інформаційної інфраструктури.