Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Кіберзловмисники надіслали журналістам флешки з вибухівкою
За інформацією CBS News, п’ять еквадорських журналістів отримали поштою флешки з вибухівкою. При активації кожної з них спрацювали детонатори. За словами представників поліції, медійники відбулися легкими травмами рук та обличчя, загрози життю немає.
Правоохоронці повідомили, що кожна з флешок, яка вибухнула, містила заряд з гексогеном. За даними Агентства з охорони навколишнього середовища Еквадору, таку вибухівку зазвичай використовують військові. Класично гексоген змішують з іншими вибуховими речовинами (наприклад, з тротилом) і лише тоді поміщають у детонатор, тож поліція відзначила нетиповість злочину.
На початку тижня еквадорська некомерційна організація Fundamedios, яка займається правами ЗМІ, опублікувала заяву про ці інциденти. Після розголосу ще четверо журналістів з різних міст Еквадору, зокрема зі столиці, заявили про схожі випадки.
Ще одному медійнику пощастило більше, ніж його колегам. Журналіст з радіостанції EXA FM отримав конверт з флешкою, передав її продюсеру, який за допомогою кабелю з адаптером під'єднав її до комп’ютера. Однак флешка не вибухнула. Поліція встановила, що у накопичувачі також знаходився гексоген. Експерти-криміналісти вважають, що флешка не здетонувала лише тому, що адаптер, який використовував продюсер, не мав достатньої потужності для активації детонатора.
Організація Fundamedios заявила, що флешки з вибухівкою, скоріше за все, замінюють шкідливе програмне забезпечення. Аналітики вважають, що журналісти стали ціллю кіберзловмисників, яких замовляють зацікавлені особи. Ймовірно, високопоставлені чиновники, бізнесмени, злочинці та відомі діячі не бажають бути викритими та покараними, тож наймають злочинні організації, які вміють утилізовувати інформацію дистанційно. Щоправда, обрані методи не лише недієві, але й достатньо аматорські.
Зазначимо, що фізичне знищення робочих гаджетів не убезпечує потенційних злочинців від викриття — професійні редакції зберігають важливу інформацію у хмарних сховищах, тож з легкістю можуть їх відновити у будь-який час.