Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Кількість вкрадених криптовалют до кінця 2022 року може досягти історичного рекорду
Вдосконалення механізмів з кібербезпеки, зменшення кількості зломів — пріоритет для криптоіндустрії. Про це заявила Кім Грауер, директорка з досліджень у фірмі Chainalysis, в інтерв'ю для медіа Cointelegraph.
Як зазначає дослідницьке бюро, цей рік може випередити 2021 за кількістю вкрадених криптовалют внаслідок хакерських атак. За висновками експертів, переважна більшість цьогорічних експлойтів була націлена на сферу децентралізованих фінансів (DeFi).
«Це не може тривати в галузі нескінченно, оскільки люди не захочуть інвестувати у платформи DeFi», — підкреслила Грауер.
На відміну від централізованих бірж, які покращили свій безпековий імунітет до криптозломів, децентралізовані протоколи виявилися вразливішими до експлойтів. Причина — відкритий код, на якому вони засновані.
«Будь-хто може аналізувати цей відкритий код і шукати вразливості, якими можна скористатися», — пояснила Грауер.
Проте, дослідниця не вважає, що вразливість до хакерських атак є внутрішньою проблемою DeFi — радше наслідком малої кількості інвестицій у кібербезпеку на рівні коду. «Є смартконтракти, які довели, що вони можуть залишатися безпечними», — зазначила експертка Chainalysis. Грауер переконана, що як тільки буде вкладено достатньо ресурсів у створення «ідеального» коду, децентралізовані протоколи можуть стати безпечнішими за їх централізовані еквіваленти.
Зазначимо, що Chainalysis співпрацює з новим СЕО збанкрутілої криптовалютної біржі FTX — Джоном Реєм. Дослідники проводять експертизу корпоративного контролю та правдивості фінансової інформації у період, коли біржею керував Сем Бенкман-Фрід.