Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Колишній керівник Samsung викрав креслення напівпровідникового заводу, щоб збудувати його аналог у Китаї
Правоохоронні органи Південної Кореї затримали колишнього керівника Samsung, який викрав креслення напівпровідникового заводу, щоб збудувати його аналог у Китаї. Китайські компанії нерідко відкрито переманювали фахівців із досвідом роботи у Тайвані та в Південній Кореї, щоб формувати національну напівпровідникову промисловість, але до скандалів із кримінальними звинуваченнями у подібних випадках справа доходила рідко.
Новий прецедент із арештом здатний затьмарити собою всі попередні за розмірами збитків, наголосили журналісти Bloomberg. Правоохоронцям вдалось спіймати високопоставленого фахівця, який працював у Samsung Electronics протягом 18 років, а також 10 років в іншій компанії напівпровідникової галузі. Затриманий підозрюється у розкраданні інтелектуальної власності зазначеної корейської компанії з метою організації подібних виробництв на території Китаю та Сінгапуру за підтримки не лише китайських, а й тайванських інвесторів.
Зокрема, у період з 2018 по 2019 роки обвинувачений, як стверджує слідство, намагався організувати виробництво чипів на півночі Китаю в Сіані. Чоловік незаконно використовував відомості, що складають комерційну таємницю Samsung. Для цього колишній керівник, як вважають слідчі, викрав креслення та проекти.
Samsung оцінює отриманий збиток у $ 233 млн. Обвинуваченого також підозрюють у переманюванні більш ніж 200 корейських фахівців для роботи в штаті заснованої ним компанії, що займається неправомірним копіюванням чужих секретів. Головна претензія з боку обвинувачення полягає в спробах затриманого копіювати принципи виробництва, якими користується постраждала південнокорейська компанія. Представники Samsung Electronics коментувати ситуацію відмовилися.
Нагадаємо — наприкінці травня ексспівробітник Apple Вен Вейбао, якого раніше звинуватили у крадіжці торговельних секретів, пов’язаних із розробкою автопілота компанії, став одним із керівників китайського стартапу Jidu. Тепер Вейбао займається створенням безпілотних автомобілів у себе на батьківщині.Як стверджують у Мін'юсті США, Вейбао викрав вихідний код автопілота Apple, щоб згодом передати його китайським спільникам. Якщо чоловік повернеться до США, йому загрожує до 10 років в’язниці.