Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Колишній СЕО Twitter розробляє новий формат ідентифікації користувачів в Інтернеті
Крипто-спільноти активно просувають концепцію web3. Web3 прагне децентралізації, щоб люди в інтернеті менше залежали від провайдерів або власників популярних сервісів. Це, у свою чергу, має зробити інтернет безпечнішим з точки зору збереження даних.
У 2021 році з’явилися перші міркування про те, чим стане web4. Якщо коротко, то 4 версія мережі має змінити взаємини між людьми та роботами, вони стануть симбіотичними. Людина матиме постійний доступ до роботів, повсякденне життя стане все більш залежним від машин. Завдяки штучному інтелекту системи краще вивчать людей і більш точно зрозуміють що їм потрібно. Найпопулярнішою стане віртуальна та доповнена реальність.
Кілька днів тому на фестивалі CoinDesk Consensus (там же виступив Едвард Сноуден), колишній СЕО Twitter Джек Дорсі заявив про створення web5.
У той час як web3 включає технологію блокчейна і токенізацію для децентралізації інтернету, web5 розглядається як система, заснована на ідентифікації, що використовує тільки один блокчейн: біткоїн. Розробка вже йде всередині підрозділу під назвою TBD, але дата релізу не була озвучена.
На питання про причину створення платформи web5 Дорсі відповів, що «ідея заснована на відмови від брехні, яку транслюють проекти на кшталт Ефіріуму або Солани. Вони брешуть людям про те, хто володіє цими мережами та контролює їх». Дорсі не вірить, що web3 колись стане по-справжньому децентралізованим і заперечує наявність децентралізації у web3 проектів сьогодні.
Ще в грудні 2021 року засновник Твіттер написав, що web3 належить не окремим особам, а венчурним капіталістам та їхнім партнерам: «Зрештою, це централізована організація в іншій упаковці» — підсумував він. Після цього один із засновників фонду a16z забанив його у Твіттері. Це логічно, аже a16z один із найбільших інвесторів у web3-стартапи.
Web5, як і web3, дозволить користувачам взаємодіяти без посередників. Це теоретично означає відсутність загрози з боку уряду та його цензури або перебоїв у централізованому обслуговуванні. Керівник TBD, Майк Брок так висловився щодо цього: «Ми просуваємося вперед з web5, хоча я визнаю, що це досить провокаційний виклик багатьом припущенням про те, що означає децентралізація інтернету».
Цікавим є той факт, що серійний підприємець Дорсі завжди успішно доводив свої проекти до кінця та фінансової ефективності. І незважаючи на амбітність його задуму, він виглядає по-перше реалістично, а по-друге, вкрай зрозумілим. Чи виявиться Дорсі правий? Побачимо…