Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Космічний телескоп NASA виявив унікальну зірку, яку вчені шукали 50 років
Космічний телескоп NASA та Європейського космічного агентства «Джеймс Вебб» здивував учених. Він виявив подвійну зірку, яку раніше сприймали за одну. Це відкриття було зроблене в молодому зоряному скупченні WL 20S у Чумацькому Шляху.
Спостереження, проведені за допомогою камери середнього інфрачервоного діапазону (MIRI) на телескопі «Вебб», були представлені на 244-му засіданні Американського астрономічного товариства. Виявилося, що обидві зірки в регіоні WL 20S мають однакові газові викиди, що виходять з полюсів. Їхній вік оцінюється у 2−4 мільйони років.
Додаткові дані були отримані за допомогою комплексу радіотелескопів Atacama Large Millimeter Array (ALMA) у пустелі Атакама, Чилі. Він реєструє електромагнітне випромінювання в міліметровому та субміліметровому діапазонах. Виявилося, що обидві зірки оточені дисками з пилу та газу, що може свідчити про можливість формування планет. Учені вважають, що зірки перебувають на фінальній стадії свого формування.
Цінність цього відкриття полягає в тому, що область WL 20S прихована за щільними хмарами газу і пилу, які блокують видиме світло. Лише інструменти телескопа «Вебб», які дозволяють спостерігати космос в інфрачервоному спектрі, змогли заглянути крізь ці шари і побачити те, що залишалося непоміченим протягом десятиліть.
Раніше астрономи виявили найдавніший вибух зірки, що стався 12 мільярдів років тому. Це відкриття змінює наше розуміння раннього Всесвіту та еволюції зірок. Команда астрономів з проекту JADES, використовуючи космічний телескоп Вебб, виявила 80 нових вибухів наднових у ранньому Всесвіті. Ці події сталися на ділянці космосу розміром з рисове зерно, якщо тримати його на витягнутій руці. Однією з найбільших знахідок стала наднова, яка вибухнула 12 мільярдів років тому, тобто через 1,8 мільярда років після Великого вибуху.