Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Космічний зонд NASA наблизиться до Сонця на рекодну відстань
У середу, 6 листопада, космічний апарат NASA Parker Solar Probe здійснить сьомий проліт повз Венеру, зробивши фінальний маневр навколо планети, який скоригує його траєкторію на рекордно близьке наближення до Сонця, на відстань всього 6,1 мільйона кілометрів від поверхні, що стане найнаближенішою точкою, до якої коли-небудь діставався об'єкт, створений людиною.
Астрофізик з Університету Джона Гопкінса та науковець місії Parker Solar Probe Нур Рауафі порівняв цей прорив із висадкою на Місяць у 1969 році та наголосив, що «люди фактично майже приземляються на зірку».
Зазначається, що запущений у 2018 році, Parker Solar Probe розпочав амбітну місію, щоб «торкнутися» Сонця і розгадати його загадки, як-от пояснити, чому корона Сонця — найзовнішній шар атмосфери — набагато гарячіша, ніж його поверхня.
Завдяки гравітаційній підтримці Венери апарат зміг поступово скорочувати відстань до Сонця. Попри те, що Parker призначений для дослідження Сонця, його прольоти повз Венеру також дали неочікувані наукові результати.
Раніше, у 2020 році камера апарату WISPR зуміла зазирнути крізь густі хмари Венери й зафіксувати унікальні особливості її поверхні, включаючи рівнини та плато.
Камера також виявила слабке світіння, спричинене теплом на нічному боці планети, температура якого становить 460 °C — «немов шматок заліза, витягнутий із горна».
Науковці планують повторити дослідження 6 листопада, коли Parker Solar Probe наблизиться до Венери на 376 км. Апарат пролетить рекордно близько до Сонця на швидкості 692 000 км/год. Під час цього маневру зв’язок з апаратом буде перерваний, і команда очікуватиме сигнал про його стан 27 грудня.
Раніше повідомлялось, що внаслідок потужного викиду сонячної плазми, виявленого апаратами NASA, Земля зіткнеться з геомагнітною бурею.