Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Криптовалютна біржа QuadrigaCX здійснила транзакції через три роки після свого краху
Відомий криптовалютний блогер-викривач ZachXBT зафіксував переміщення 104 BTC (що еквівалентно $ 1 753 263 за курсом 21 грудня) з п’яти адрес, пов’язаних із закритою канадською криптовалютною біржею QuadrigaCX. Транзакції були здійснені 17 грудня, через три роки після банкрутства компанії.
Five wallets attributed to QuadrigaCX unexpectedly moved ~104 BTC on Dec 17 for the first time in years.
1ECUQLuioJbFZAQchcZq9pggd4EwcpuANe
1J9Fqc3TicNoy1Y7tgmhQznWrP5AVLXj9R
1MhgmGaHwLAvvKVyFvy6zy9pRQFXaxwE9M
1HyYMMCdCcHnfjwMW2jE4cv9qVkVDFUzVa
1JPtxSGoekZfLQeYAWkbhBhkr2VEDADHZB— ZachXBT (@zachxbt) December 19, 2022
ZachXBT зазначив, що 69 BTC ($ 1,16 млн) було відправлено з двох адрес на криптовалютний міксер Wasabi. У коментарях до посту криптоблогера у Twitter користувачі припустили, що транзакції здійснив співзасновник QuadrigaCX Майкл Патрін (@0xsifu). Сам же Патрін заявив, що три роки тому ці активи через помилку були відправлені співробітником QuadrigaCX на недоступну адресу, коли кошти біржі моніторила компанія Ernst & Young (EY).
У 2019 році суд призначив компанію Ernst & Young спостерігачем за активами QuadrigaCX. Тоді ж фірма повідомила про випадкові перекази 103 BTC ($ 469 000 за тогочасним курсом) на п’ять холодних гаманців невідомих компаній. Блокчейн-аналітики пов’язали ці адреси з гаманцями QuadrigaCX, і саме вони зараз активні.
Член комітету кредиторів QuadrigaCX Магдалена Гроновська повідомила, що інспектори зі збанкрутування біржі проінформовані про переміщення коштів, проте не мають стосунку до транзакцій. За її словами, команда працює над тим, щоби повернути криптовалюту.
Ванкуверська компанія QuadrigaCX, колись одна з найбільших криптобірж Канади, розпочала процедуру банкрутства приблизно через три місяці після того, як її засновник Джеральд Коттен помер в Індії через ускладнення від хвороби Крона. По смерті Коттена нікому не вдалося отримати доступ до його персонального ноутбука, підібрати робочі паролі, а також отримати будь-яку інформацію про його діяльність. Коттен особисто контролював закриті ключі (відомі лише власнику) до оперативних гаманців QuagrigaCX — усі вони відрізняються від тих п’яти біткоїн-адрес, які нещодавно проявили активність.
Смерть засновника криптобіржі спровокувала припущення, що це насправді фікція. Дійшло навіть до того, що кредитори вимагали ексгумації тіла Коттена, щоби наочно підтвердити його смерть.
Нагадаємо, що Netflix зняв документальний фільм «Не довіряй нікому: полювання на криптокороля», присвячений краху QuadrigaCX та смерті Джеральда Коттена. За сюжетом ошукані інвестори стають детективами й розслідують смерть СЕО QuadrigaCX. Вкладники також намагаються повернути сотні мільйонів доларів втрачених коштів. На думку новоспечених шукачів, саме Коттен вкрав гроші, а потім інсценував власну смерть.