Підписуйтеся на наш телеграм канал!


Криптовалютна платформа Celsius, що зазнала краху, могла наживатися на криптовалютних пожертвах Україні
Збанкрутілого криптовалютного кредитора Celsius Network підозрюють у привласненні криптовалютних пожертв, що були спрямовані на допомогу Україні. Після того як росія вторглась в Україну, такі криптобіржі як Binance та FTX почали збирати пожертви на допомогу українцям у цифрових активах, публікуючи офіційні адреси криптовалютних гаманців України. Представники Celsius обрали інший шлях — вони створили власні гаманці для збору коштів Україні, втім де зараз ці гроші і чи потрапили вони в потрібні руки — невідомо.
To help #Ukraine, @CelsiusNetwork is publishing addresses where you can donate BTC and ETH in a safe and controlled way. $ETH:
0x8f9F9b4b48bFCAA5372878a3a679B44E8EB09063$BTC:
1. 1GT9VpbZP4CB5MdvTBYEHJ4mm56GNPUCZv
2. bc1q49aukmruj3edwtktsdgtkqgu87j9gsvaw5k2xc— Celsius (@CelsiusNetwork) March 2, 2022
Як з'ясували експерти, вся криптовалюта в ефіріумі, надіслана на опубліковану вище адресу, йшла на інші крипто-гаманці, які контролює Celsius. Представники Міністерства цифрової трансформації України повідомили, що про пожертвування в ЕТН від Celsius нічого не чули, ймовірно Україна ці кошти так і не отримала.
Why exactly would @CelsiusNetwork need to create their own wallet addresses for donations to the Ukraine when public BTC & ETH addresses were posted on official UA channels? 🤔 pic.twitter.com/g4iQp6ckwQ
— Tiffany Fong (@TiffanyFong_) October 15, 2022
Учасники крипто-спільноти зацікавились цим питанням декілька днів тому, публікуючи твіти зі словами: «Куди поділись кошти, зібрані Celsius для України?». На момент написання новини представники збанкрутілого кредитора ситуацію ніяк не прокоментували.
Щодо пожертв з гаманців Celsius у ВТС, їх відстеження є дещо складнішим. «Тільки сама біржа знає, які депозити та зняття пов’язані з конкретними клієнтами та адресами, ця інформація зберігається в книгах замовлень біржі, які не видно в блокчейнах або в інструментах аналізу», — пояснили дослідники Chainalysis.
Втім, вдалось дізнатись, що один із гаманців Celsius пожертвував 4 невеликі суми на основний біткоїн-гаманець України: $ 34.59, $ 11.40, $ 53 та $ 39.31. Скільки грошей представники Celsius привласнили та чи правда це, наразі залишається невідомо.
Щодо останніх новин про криптовалютного банкрута, на початку жовтня Celsius Network опублікував конфіденційні дані всіх своїх клієнтів — понад 14 000 сторінок інформації про користувачів, що використовували Celsius. Серед даних: повне ім'я, інформація про всі транзакції, включаючи депонування, виведення та ліквідацію. «Це жахливе порушення конфіденційності призведе до багатьох пограбувань та вбивств. Все, що не є криптографічно доведеним, стане загальнодоступним», — написав один з учасників крипто-спільноти. І пересічні користувачі, і шахраї отримали доступ до інформації, яка ніколи б не мала потрапити у публічний простір.