Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Криптовалютний шахрай з росії відмив 0 мільйонів на цифрових активах

Криптовалютний шахрай з росії відмив $450 мільйонів на цифрових активах

6:52 pm, 9 Грудня, 2024

Польські правоохоронці затримали колишнього керівника російської криптовалютної біржі WEX Дмитра В. у Варшаві за запитом Міністерства юстиції США. Його підозрюють у шахрайстві та відмиванні грошей, пов’язаних із діяльністю WEX, яка була наступницею скандально відомої біржі BTC‑e, що припинила роботу у 2018 році.

За даними польських ЗМІ, Дмитро В. раніше був заарештований у Польщі у 2021 році, але звільнений після 40 днів ув’язнення за рішенням суду. Згодом його затримували в Хорватії у 2022 році за ордером Інтерполу та в Італії у 2019 році, але тоді його звільнили через помилки в документах на екстрадицію.

WEX була відома як біржа, що не дотримувалася процедур ідентифікації користувачів і отримувала кошти з низки великих криптовалютних зламів, включаючи скандал з Mt. Gox. За час роботи WEX опрацювала транзакції на понад $9 мільярдів для більш ніж мільйона користувачів, у тому числі в США. Наразі з біржею пов’язують зникнення $450 мільйонів.

Якщо Дмитра В. екстрадують до США, йому загрожує максимальний термін ув’язнення у 20 років. Це продовження масштабних заходів щодо регулювання криптовалютної сфери, які вже призвели до ув’язнення колишнього голови BTC‑e Олександра Винника, відомого як “Містер Біткоїн”.

BTC

$78,777.37

0.48%

ETH

$2,326.45

0.74%

BNB

$618.75

0.36%

XRP

$1.40

0.32%

SOL

$84.16

0.20%

Всі курси
Показати більше