Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Китай працює над створенням армії для ведення війни у космосі
Фахівці Оборонного науково-технічного університету в Чанші, Китай, розробили професійний симулятор ведення віртуальних боїв у космосі. Донедавна проект вважався секретним, втім, керівник команди розробників проекту нещодавно розповів про успіхи Китаю виданню «Національні оборонні технології».
Новий симулятор моделює і прогнозує процес космічних битв і служить не тільки інструментом для планування тактичних операцій, але і для підвищення навичок ведення війни в космосі. Понад 400 курсантів військових училищ взяли участь у двомісячному змаганні, в ході якого вони випробували передову зброю в навчальних битвах. «Крім навичок битви в космосі курсанти отримали досвід поводження з новою зброєю, про яку раніше тільки читали в технічної документації», — розповіли фахівці.
Одна з найвизначніших функцій системи — «прозорість Землі», тобто можливість користувачам у східній півкулі побачити те, що відбувається в західній, в режимі реального часу. У сучасних військових симуляторах зазвичай видно лише ті цілі, які досяжні для ракет найбільшої дальності, але в ситуації війни в космосі супутник може швидко облетіти планету. Тактика, яка раніше вважалася ефективною, може виявитися невигідною чи навіть небезпечною.
При цьому, як зазначає видання SCMP, офіційна позиція уряду Китаю збігається з думкою більшості країн світу про неприпустимість будь-яких форм космічної війни. На думку Чжана, війна в космічному просторі матиме згубні наслідки для всього світу. Виведення з ладу супутникових систем призведе до колапсу повітряного і морського транспорту, заворушень у містах, ізоляції віддалених регіонів. На думку деяких експертів, руйнування супутникової інфраструктури буде еквівалентним розв’язанню ядерної війни.
Нагадаємо — у січні цього року стало відомо про роботу Китаю над власним штучним інтелектом, який будуть використовувати у військових цілях. Основна перешкода на цьому шляху — влада США, яка розуміє масштаби загрози та намагається обмежити постачання сучасної мікротехніки у Китай. Згідно з інформацією Defensenews, КНР має амбітні плани — до 2030 року країна хоче стати світовим лідером у галузі штучного інтелекту. Все для того, щоб до 2035-го року «прокачати» Народно-визвольну армію Китаю до рівня армії США.