Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Китайські астронавти заявили про загрозу для космічної станції Тяньгун через російський супутник
Двоє членів екіпажу китайської космічної станції «Тяньгун» вийшли у відкритий космос для інспекції стану її поверхні та встановлення захисних кожухів на кабелі й трубопроводи. Хоча це могло бути частиною планових робіт, медійники пов’язують таку активність із недавнім руйнуванням російського супутника «Ресурс-П», який розпався на 100 фрагментів.
Китайська станція «Тянгун» експлуатується понад два роки, проте роботи з її вдосконалення не припиняються. Наприклад, екіпаж, що прибув на станцію 26 квітня 2024 року на кораблі «Шеньчжоу-18», ще 28 травня здійснив вихід у космос для встановлення захисних кожухів на кабелі та труби наукового модуля «Ментянь». Під час виходу у відкритий космос 3 липня екіпаж посилив захист комунікацій другого наукового модуля «Веньтянь» та центрального ядра станції «Тяньхе».
Російський супутник «Ресурс-П» розпався на низькій навколоземній орбіті 26 червня. Як наслідок — екіпажу МКС було наказано зайняти місця у спускових апаратах для екстреного повернення на Землю. Після години очікування тривогу було скасовано, і станція повернулася до нормальної роботи. Китайське космічне агентство досі не коментувало цей інцидент.
Під час роботи у відкритому космосі китайські тайконавти виконали більше завдань, пов’язаних з безпекою станції, ніж будь-коли раніше. Вони також провели фото- і відеофіксацію основних зовнішніх вузлів станції, включаючи стикувальні порти та порти для корисного навантаження.