Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Китайські науковці розробили інноваційний акумулятор, що підвищує ефективність бойових дронів на 40%
Китайські вчені успішно інтегрували високощільний енергетичний акумулятор у безпілотник з композитними крилами. Дрон був випробуваний у провінції Ляонін, у регіоні Далянь, і показав здатність літати понад три години над Чанхайським повітом, інформує Interesting Engineering.
Акумулятор, який забезпечив такий результат, має щільність енергії 400 ват-годин на кілограм, що є значним покращенням у порівнянні з попереднім показником у 340 ват-годин на кілограм. Вчені зазначили, що це дозволило збільшити продуктивність дрона на 20−40% та забезпечило його роботу в температурному діапазоні від -40°C до +60°C.
Розробкою акумулятора займалася команда з Інституту хімічної фізики Даляня, Китайської академії наук (CAS), під керівництвом професора Чень Чжунвея. Сам дрон був спроєктований Інститутом автоматики міста Шеньян (CAS). Після випробувань професор Чень підкреслив, що тест підтвердив ефективну здатність акумулятора зберігати енергію та його стабільність у роботі.
Для створення акумулятора команда вдосконалила катоди з високим вмістом нікелю, аноди на основі композиту кремній-вуглець і розробила новий електроліт з низькою точкою замерзання, що забезпечує роботу батареї навіть у суворих умовах. Додатково, для безпеки батареї, було використано композитний сепаратор з високою термостійкістю та покращено теплове управління конструкцією.
Цей прорив дозволяє використовувати дрони у холодних регіонах для таких завдань, як порятунок, патрулювання, розвідка та реагування на надзвичайні ситуації, відкриваючи нові перспективи для їх застосування.