Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Китайські науковці винайшли інноваційний чип, що на 92% ефективніше виявляє ворожі стелс-винищувачі
Китайські вчені створили чип, який може виявляти та обробляти радарні сигнали на 91,46% швидше, ніж попередні аналоги. Революційний пристрій може стати найшвидшим аналогово-цифровим перетворювачем (ADC) для військового використання, зменшуючи затримку від наносекунд до пікосекунд, пише Interesting Engineering.
Чип створила команда з Університету електронної науки й технології Китаю (UESTC) у Ченду. За словами науковців, він може значно підвищити швидкість реакції китайської армії. «У сучасній електронній війні війська перетворюють аналогові сигнали у цифрові, які аналізуються комп’ютерами для виявлення загроз чи можливостей», — говорять дослідники.
Новий чип працює за принципом електроенцефалографічних (ЕЕГ) моніторів, що економлять енергію. Пристрій фільтрує сигнали перед їх перетворенням на цифрові, виявляючи, чи є вони радарними. Це зменшує час реакції та споживання енергії, дозволяючи економити до 30% енергії.
Чип виготовлений за 28-нанометровим процесом, що робить його дешевшим та легшим для масового виробництва. Це відкриття — частина загальних зусиль Китаю з підвищення військової та технологічної потужності, включаючи нові радари, які можуть виявляти стелс-літаки.
Нагадаємо — у травні стало відомо, що китайські розробники проектують винищувачі J-20 для майбутніх сутичок з американськими F-16. Тоді ж вчені з Коледжу протиповітряної та протиракетної оборони КНР розробили новий метод, що значно підвищує здатність радіолокаційних систем виявляти стелс-винищувачі, зокрема американські F-22. Нова технологія підвищує радіолокаційну помітність американської бойової авіації у 60 000 разів.