Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Китайські науковці збирають генетичні дані мільйонів людей з усього світу для створення біологічної зброї
У великому розслідуванні The Washington Post йдеться про китайські амбіції створення біологічної зброї, яка може масово вражати людство на генетичному рівні. А проте, наразі немає жодних неспростовних публічних доказів того, що китайські компанії використовували чужу ДНК не для наукових досліджень.
Китай вже оголосив, що бажає стати світовим лідером у галузі біотехнологій до 2035 року. Піднебесна також розглядає генетичну інформацію як важливий компонент наукової революції, що може створити «тисячі нових ліків». Медійники підкреслюють: якщо Китай виграє технологічні перегони, він отримає значні економічні та стратегічні важелі впливу на свого головного суперника — США.
Завдяки діловим партнерствам і купівлі акцій, майже два десятки китайських компаній придбали права на генетичні дані та інші приватні записи пацієнтів США, і це все до 2019 року. Про це йдеться у звіті, підготовленому американо-китайською комісією з огляду економіки та безпеки.
У той самий період правоохоронні органи США відстежили спроби хакерських атак за участю китайських компаній, що володіють великими запасами генетичних даних [пацієнтів]. У 2019 році Міністерство юстиції звинуватило китайських оперативників у незаконному доступі до баз даних пацієнтів чотирьох американських фірм. Хакери витягли приватну медичну інформацію, включно даними про ДНК понад 80 мільйонів американців.
Примітно, що відома китайська компанія BGI, яка, серед іншого, виробляє популярний набір для неонатального генетичного скринінгу NIFTY, що продається в більш ніж 50 країнах, потрапила під пильну увагу США. Американські чиновники побоюються, що Китай може використовувати особисту інформацію про здоров’я мільйонів вагітних жінок. Так торік Національна рада споживачів Норвегії попередила пацієнток, які використовують китайські тести на вагітність, про ризик зливу приватної інформації. Представники охорони здоров’я Німеччини та Словенії також заявили, що розслідують потенційне зловживання Китаєм даними неонатальних тестів. Своєю чергою у BGI наголосили, що жодних особистих даних щодо тестів NIFTY компанія не зберігала і не передавала до Китаю.
Групи з прав людини задокументували численні кампанії з примусового збору біометричних даних у жителів китайських провінцій, де мешкають тибетці та уйгури. Наголосимо, що це дві національні меншини, які стали жертвами організованих китайських репресій. За даними Human Rights Watch, ще з 2017 року поліція вимагала зразки крові, а також скани райдужної оболонки ока і відбитки пальців від усіх дорослих жителів західної провінції Сіньцзян, де проживає 12 мільйонів уйгурів-мусульман. Схожу кампанію було запущено у 2020 році у Тибетському автономному районі країни.
Китай заявляє, що не має генно-інженерної біологічної зброї й не планує її створювати. Але провідні військові чиновники вже неодноразово публічно стверджували, що створення генетичної зброї таки неминуче.
Раніше ми розповідали про те, що Китай розробляє нейрологічну зброю для контролю людського мозку. Технологія може бути потенційно використана для прямої атаки на людський мозок або ж для управління ним за допомогою мікрохвильової зброї. Ймовірно, йдеться про пістолети, які стрілятимуть електромагнітними променями. Чимало експертів припускають, що небезпечна технологія вже випробовується, тож, цілком ймовірно, зброю застосують у найближчих конфліктах за участі Китаю.