Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Китайські науковці знайшли на Місяці матеріал для електроніки майбутнього
Вчені з Інституту досліджень металів Китайської академії наук виявили графен у зразках місячного ґрунту, які були зібрані місією Chang’e 5 у грудні 2020 року. Це перший випадок виявлення природного графену на Місяці і вважається фундаментальним науковим проривом, пише New Atlas.
Графен — це двовимірний матеріал, який складається з одноатомних шарів вуглецю і має унікальні електронні та механічні властивості. Зазвичай графен виготовляють у лабораторіях, однак його природні форми вже знаходили у міжзоряному просторі, метеоритах та гірських породах. Тепер він знайдений і на Місяці.
Дослідники використовували раманівську спектроскопію для аналізу маленького зразка, розміром приблизно 2,9×1,6 мм. Вони виявили кілька ділянок з високим вмістом вуглецю, який був у формі графіту. Вчені побачили, що деякі з цих вуглецевих ділянок складалися з шарів графену товщиною від двох до семи сантиметрів.
Присутність графену у зразках місячної породи вказує на те, що він утворився при високих температурах. Це могло статися під час вулканічної активності на ранніх етапах існування Місяця або ж внаслідок впливу залізовмісних мінералів у місячному ґрунті, які каталітично перетворювали вуглець з газів сонячного вітру на графен.
Дослідження було опубліковане в журналі National Science Review.
Раніше ми розповідали про те, що фізики створили новий матеріал, який може кардинально змінити електроніку. Цей матеріал відкриває нові можливості для розробки сучасних пристроїв. Розробники заявляють, що матеріал здатен працювати при кімнатній температурі. Він може стати основою для нових транзисторів, які є ключовими компонентами в електроніці. Цей матеріал значно перевершує традиційні кремнієві транзистори за продуктивністю.