Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Китайські розробники представили електричну підводну субмарину 039B класу Hangor
Військово-морські сили Пакистану отримали другий дизель-електричний підводний човен класу Hangor, створений за китайською розробкою. Це експортна версія субмарини типу 039B, яку для Пакистану будує китайська суднобудівна корпорація China Shipbuilding Industry Corporation. Про передачу човна повідомило мілітарне видання Naval News.
Контракт на постачання восьми таких підводних човнів Пакистан підписав ще у 2015 році. За домовленістю, половину з них будують на пакистанській корабельні Karachi Shipyard & Engineering Works, а решту — безпосередньо в Китаї. Флот планує поступово замінити новими човнами застарілі французькі субмарини Agosta-90B та Agosta-70, які перебувають на озброєнні з 1980-х років.
Технічні характеристики нових підводних човнів Hangor офіційно не розголошуються. Відомо лише, що довжина корпусу складає 76 метрів, а водотоннажність — близько 2800 тонн. У носовій частині розміщені шість 533-міліметрових торпедних апаратів. Вони здатні запускати як пакистанські крилаті ракети Babur, так і китайські протикорабельні ракети YJ-82.
Загалом програма модернізації пакистанського флоту виглядає комплексною. На додачу до підводних човнів, Пакистан продовжує розвивати і авіаційний сектор. Раніше стало відомо, що країна спільно з Туреччиною планує створити завод для виробництва винищувачів п’ятого покоління KAAN, хоча терміни реалізації цього проєкту поки залишаються невідомими.