Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Китайські розробники створили унікаьну вітряну турбіну для генерування енергії, що витримає тайфун
Китайська компанія Mingyang Smart Energy завершила створення унікальної морської двоголової вітряної турбіни OceanX, загальною потужністю 16,6 МВт. Установка здатна працювати навіть при швидкості вітру 260 км/год. Маса плавучого об'єкта сягає 16 500 тонн, а конструкція витримує хвилі висотою до 30 метрів. Очікується, що вздовж морського узбережжя Китаю можуть з’явитися сотні таких вітряних установок, забезпечуючи материк чистою енергією, інформує New Atlas.
Прототип двоголової плавучої вітряної установки OceanX в масштабі 1:10 компанія Mingyang виготовила ще у 2020 році. Нещодавно було завершено виробництво повномасштабної серійної версії турбіни. Колосальна плавуча установка виготовлена з високоміцного бетону, стійкого до агресивного середовища. Поплавок має форму букви Y і кріпиться до дна на глибині понад 35 метрів одним якорем -це дозволяє вітряній турбіні завжди розвертатися за вітром.
Дві турбіни потужністю по 8,3 МВт кожна розташовані на вершинах стійки у формі букви V. Турбіни додатково закріплені розтяжками з тросів. Діаметр кожного ротора становить 182 метри, а лопаті обертаються у різних напрямках, щоб уникнути відцентрованого навантаження на установку.
Вся система витримує турбулентність на рівні 0,135, що дозволяє працювати в екстремально складних умовах. Зазвичай турбіни вимикають при перевищенні турбулентності значення 0,06, щоб уникнути пошкоджень від сильних вібрацій, але китайська турбіна здатна працювати навіть у таких умовах.
За даними Глобальної ради з вітроенергетики, Китай шостий рік поспіль займає перше місце у світі за розвитком морської вітроенергетики. Мета Китаю — забезпечити до 2025 року третину свого національного енергоспоживання шляхом відновлюваних джерел. З урахуванням довжини берегової лінії Китаю, яка становить близько 14 500 км, місця для морських вітряних електростанцій там достатньо.