Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Китайські спецслужби використали біткоїн, щоби підкупити американських чиновників
Міністерство юстиції США звинуватило двох офіцерів китайської розвідки у перешкоджанні правосуддю за нібито спробу підкупити службовця уряду США. Правоохоронцю пропонували $ 61 000 у біткоїнах за викрадення документів, пов’язаних із розслідуванням проти китайського технологічного гіганта Huawei.
«Міністерство юстиції не потерпить спроб будь-якої іноземної держави підірвати верховенство права, на якому заснована наша демократія», — заявив генеральний прокурор США Меррік Гарленд під час пресконференції. Тоді ж чиновник оголосив про арешт двох оперативників.
«As these cases demonstrate, the government of China sought to interfere with the rights and freedoms of individuals in the United States and to undermine our judicial system that protects those rights. They did not succeed.» -AG Garland
— Justice Department (@TheJusticeDept) October 24, 2022
Міністерство юстиції стверджує, що операція правоохоронців почалася ще у 2019 році, коли двоє офіцерів розвідки звернулися до державного службовця, який був подвійним агентом Китаю і працював у ФБР. Згідно з повідомленням Мін'юсту, зловмисники у погонах Гочунь Хе і Чжен Ван за допомогою агента нібито хотіли викрасти інформацію з офісу прокурора Східного округу Нью-Йорка. Документи, які ймовірно шукали двоє офіцерів, були пов’язані з федеральним розслідуванням проти міжнародної телекомунікаційної компанії, яка юридично знаходиться у Китайській Народній Республіці. Впливове американське медіа «The Wall Street Journal» підтвердило, що цією компанією є Huawei.
Нагадаємо, що Китай прагне обійти США у створенні своєї власної загальнонаціональної криптовалюти, якою можна буде розраховуватися по всій Азії. Азіатський цифровий токен матиме прив’язку відразу до 13 державних валют, серед яких юань, японська єна та південнокорейська вона. Таким чином у Піднебесній сподіваються зміцнити свій економічний вплив на сусідні країни та скоротити ризики можливих фінансових обмежень з боку Вашингтону. На цей час цифровим юанем користується «всього» 500 мільйонів людей у самому Китаї.