Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Китайські вчені склали план інновацій штучного інтелекту, який змінить світ
Китайська інженерна академія (CAE) та Китайський науково-дослідний центр стратегії розвитку інформаційних та електронних технологій представили 14 ключових технологічних завдань у галузі цифрової інформації для 2023 року, серед них — розвиток штучного інтелекту. Про план Китаю повідомили місцеві ЗМІ.
У CAE підкреслили, що світ та технології змінюються з небаченим раніше темпом, і наука та технології входять до епохи кластерних інновацій. Серед ключових завдань Китаю у техногалузі на 2023 рік:
- Розвиток цифрової сфери: Китай активно просуває свою програму «Цифровий Китай», прагнучи зміцнити цифрову інфраструктуру та системи обробки даних. Програма включає інтеграцію цифрових технологій в економіку, політику, культуру, суспільство та екологічне будівництво.
- Інформатизація: з урахуванням глобальної цифровізації та створення мереж, Китай прагне повністю використати свої науково-технологічні ресурси для створення високоякісної системи розвитку, забезпечуючи автономність та надійність у цифровій сфері.
- Мікро- та оптоелектроніка: зі зменшенням розмірів транзисторів та наближенням до фізичних меж, акцент змістився на тривимірну інтеграцію, нові пристрої, структури та матеріали.
- Оптична інженерія: дослідження в галузі управління світловими полями можуть призвести до проривів у передачі оптичної інформації та енергії.
- Вимірювальні системи: Китай прагне вдосконалити свої національні вимірювальні системи, особливо в галузі високоточного обладнання.
- Мережі та комунікації: з урахуванням зростання великих даних, ШІ та хмарних обчислень, акцент робиться на створенні мереж нового покоління, таких як 6G, та інтеграції різних технологій.
- Кібербезпека: Китай шукає способи посилити кіберзахист та розробити нові методи виявлення та запобігання атакам.
- Електромагнітні поля: дослідження у цій галузі спрямовані на вивчення взаємодії електромагнітних полів з різними системами і матеріалами.
- Контроль: створення стійких і оптимальних систем управління.
- Когнітивні технології: незважаючи на швидкий розвиток штучного інтелекту, існують проблеми в галузі інтерпретованості, ефективності та прийняття рішень. Китай прагне розробити нові технології ШІ, «натхненні мозком».
- Комп’ютерні системи та програмне забезпечення: створення нових обчислювальних платформ та програмного забезпечення.
- Застосування комп’ютерів: Китай прагне адаптувати та інтегрувати нові технології, такі як генеративний ШІ та метавсесвіт, у різні сфери економіки та суспільства.
- Морська інформаційна система: Китай шукає способи покращити свої морські інформаційні системи, включаючи нові методи дистанційного зондування та комунікації.
- Реагування на надзвичайні ситуації: в умовах глобальних загроз, таких як пандемії та природні катастрофи, Китай хоче створити інтегровані системи реагування на кризові ситуації.
Раніше науковці вже наголошували на тому, що Китай може розробити ШІ, який знищить людство. «Штучний інтелект є справжньою загрозою людству, але він стане ще більшою загрозою, якщо Китай заволодіє ним раніше за США», — наголошував свого часу китаїст Гордон Чанг. — «Ми вже бачимо промовисті приклади, наприклад, розвиток технологій для редагування людських генів. Китай мчить уперед у цьому, поки ми обмежуємо свої розробки», — підкреслив експерт.