Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Китайський маркетплейс реалізовував репліки дронів Shahed-136 з позначкою «для України»

6:44 pm, 19 Січня, 2024

Журналісти видання Motherboard виявили дивний лот на сайті Alibaba — БПЛА XHZ-50 з фіксованим крилом. Як стверджують медійники, у супровідній документації вказувалося, що це дрон-камікадзе камікадзе, «призначений для України».

Після того як Motherboard звернулася за коментарями до компанії Sunlipo, яка розмістила оголошення про продаж, його одразу ж видалили. Однак фактчекери встигли зробити скриншот, з якого видно, що лотом був БПЛА XHZ-50.

Згідно з документами, отриманими Motherboard, дрон дійсно призначався для військових цілей. У технічній документації дрона XHZ-50 сказано, що він має корисне навантаження 50 кг і має майже ідентичний вигляд з іранським безпілотником Shahed-136, який використовувався росією в Україні. БПЛА описується як «камікадзе» для використання на полі бою.

Співробітник Sunlipo підтвердив, що оголошення про продаж безпілотників на Alibaba знято, оскільки виявилося, що це не пристрої для картографування, як вважали в компанії, а зброя.

«Занадто багато людей хочуть його купити, це недобре для нас», — сказав Джонні Лу, директор з продажу Sunlipo. — «Ми боїмося, що робота платформи Alibaba буде заморожена, якщо компанія дізнається, що це зброя».

Він також надіслав фотографії, на яких зображений один із дронів XHZ-20, проданих компанією, але фото, що підтверджують продаж XHZ-50, схожого на іранський Shahed-136, не надсилав. За словами Джонні Лу, дрони призначені для Східної Європи.

«Цей товар виготовлений за індивідуальним замовленням для одного великого клієнта в UKR [Україна]», — уточнив він.

Motherboard надіслала запит на коментар до Міністерства оборони України, проте наразі відповіді немає.

На запитання, чи був XHZ-50 заснований на іранському Shahed-136, представник Sunlipo відповів, що це можливо. «Пекін пообіцяв не продавати зброю нікому з учасників російсько-української війни. Китай навіть намагався обмежити експорт дронів DJI у проблемний регіон, але Україна продовжувала отримувати квадрокоптери. Наш уряд не дозволяє нам продавати товари країнам, залученим у війну», — підсумував Лу.

Підписуйтеся на наш телеграм канал!

BTC

$62,200.17

1.86%

ETH

$3,444.52

2.23%

BNB

$414.40

2.12%

XRP

$0.63

6.61%

SOL

$130.19

-3.39%

Всі курси
Підписуйтеся на наш
телеграм канал!
Свіжі новини та огляди
ринків криптовалют останньої
доби прямо у вашому мессенджері. Чекаємо на вас!
ПЕРЕЙТИ
Показати більше