Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Microsoft, Google та Amazon зацікавилися ядерною енергетикою
У пошуках екологічно чистої енергії для своїх дата-центрів технологічні гіганти, такі як Amazon і Microsoft, підписали великі контракти з атомними електростанціями, а Google вивчає можливість використання міні-реакторів, повідомляє TheVerge.
Великі технологічні компанії (Big Tech) дедалі активніше звертають увагу на ядерну енергетику для забезпечення своїх енергоємних дата-центрів, особливо тих, які працюють зі штучним інтелектом (ШІ). Зокрема, цього року Amazon і Microsoft уклали великі угоди з атомними електростанціями в США, а на додачу до цього, Microsoft і Google виявили інтерес до перспективних малих модульних реакторів нового покоління.
Нові центри обробки даних вимагають величезних обсягів електроенергії, що збільшує вуглецеві викиди і віддаляє компанії від їхніх цілей щодо зниження впливу на клімат. Однак ядерні реактори можуть стати вирішенням одразу двох проблем: доступ до стабільної енергії та зниження рівня викидів. Марк Морі, старший радник з аналізу електроенергетики в Управлінні енергетичної інформації Міністерства енергетики США, зазначає: «Безумовно, перспективи цієї галузі сьогодні виглядають яскравіше, ніж п’ять і десять років тому».
Як пише TheVerge, більшу частину ядерних реакторів, що старіють, у США було введено в експлуатацію в 1970-х і 1980-х роках. Однак галузь зіткнулася з протидією після гучних аварій, таких як Три-Майл-Айленд і катастрофа на Фукусімі в Японії. До того ж атомні електростанції дорогі в будівництві і, як правило, менш гнучкі, ніж газові станції, які зараз становлять найбільшу частку в структурі електроенергетики США.
Microsoft нещодавно уклала угоду про купівлю електроенергії від закритої атомної станції Три-Майл-Айленд, яку планується відродити до 2028 року. «Ця угода є важливим кроком щодо декарбонізації енергосистеми та досягнення наших цілей зі зниження вуглецевих викидів», — заявив у пресрелізі віцепрезидент Microsoft з енергетики Боббі Голліс.
Компанія Amazon також зробила крок у бік атомної енергії, придбавши в березні кампус дата-центрів, який отримуватиме електрику від розташованої поруч атомної станції Саскуеханна в Пенсільванії. Ця угода вартістю $ 650 мільйонів забезпечила Amazon доступ до електроенергії від шостої за величиною атомної станції в США. Google, зі свого боку, розглядає можливість використання ядерної енергії для своїх дата-центрів як частину стратегії зі сталого розвитку. При цьому генеральний директор Google Сундар Пічаї заявив, що компанія також активно вивчає потенціал малих модульних реакторів.