Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Найвідоміші хакери світу атакували японські криптовалютні біржі
Північнокорейське хакерське угруповування Lazarus розсилає фішингові електронні листи працівникам японських криптовалютних бірж. Мета — заразити комп’ютери шкідливим програмним забезпеченням та викрасти кошти. За останні роки від такої схеми постраждали декілька компаній. Так у 2018 хакери зламали криптобіржу Zaif, а у 2019 — платформу Bitpoint Japan. Загалом зловмисники вивели криптовалюти на суму ¥6.7 та ¥3.5 мільярдів.
Національна поліція та Агентство фінансових послуг Японії у спільній заяві звернулися до локальних компаній, які працюють з криптовалютою, і попросили про пильність та додаткові заходи з кібербезпеки всередині фірм. Щоправда, ні влада країни, ні правоохоронці поки не розкрили подробиць про те, які криптокомпанії були цілями або зламані в результаті цих фішингових атак.
Останніми місяцями Японія демонструє все більшу лояльність до криптовалютної галузі, хоче ще зовсім нещодавно країну вносили до списку держав, де власникам цифрових активів нема чого очікувати. На початку жовтня прем'єр-міністр Японії заявив, що на розвиток у сфері блокчейну з державного бюджету Японії щороку виділятимуть $ 7 мільярдів. У країні збираються звільнити від податків місцеві криптовалютні компанії, а для іноземців знизити податкову ставку з 55% до 20%.
Нагадаємо, що хакерське угруповування Lazarus Group звинувачують у крадіжці сотень мільйонів доларів у крипті для влади Північної Кореї. Експерти стверджують, що ці кошти спрямовують на розробку ядерної зброї. Комітет Ради Безпеки ООН з санкцій щодо Північної Кореї звинуватив хакерів в атаці на мережі Harmony і Ronin Bridge — зломи виявилися успішними й принесли зловмисникам криптовалюту на сотні мільйонів доларів. Як стверджують аналітики, саме ці кошти і використовує корейська диктатура для своїх розробок. Комітет із санкцій припускає, що подібні атаки, ймовірно, триватимуть і в майбутньому.