Підписуйтеся на наш телеграм канал!
NASA за допомогою штучного інтелекту знайшли аномалії у 107 галактиках, про які не було відомо раніше
Завдяки новітнім технологіям штучного інтелекту астрономи змогли виявити приховані елементи у галактиках, що може стати ключем до розкриття таємниць Всесвіту. Нещодавно опубліковане дослідження в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society демонструє, як міжзоряні хмари, наповнені вуглецем, можуть дати важливу інформацію про еволюцію галактик.
Виявити нейтральні вуглецеві поглиначі не так просто, оскільки це вимагає пошуку характерних ліній поглинання вуглецю в спектрі світла, який випромінює галактика. До сьогодні астрономам було відомо лише кілька десятків таких галактик. Однак використання спеціально навченого ШІ значно полегшило цей процес. Вчені створили набір з 5 мільйонів вигаданих спектрів для навчання нейронної мережі, що дозволило знайти понад сотню нових галактик з нейтральними вуглецевими поглиначами.
Використання нейронної мережі для аналізу даних проекту Sloan Digital Sky Survey III виявило наявність нейтральних вуглецевих поглиначів у 107 галактиках, які існували близько 10,8 мільярда років тому. Це важливе відкриття надає нові дані про еволюцію галактик у ранньому Всесвіті.
На думку вчених, присутність вуглецю може свідчити про розвиток галактичного диска, подібного до Чумацького Шляху. Вони також підкреслюють необхідність розробки нових алгоритмів ШІ, здатних швидко і точно досліджувати приховані компоненти у великих обсягах астрономічних даних. Це завдання занадто складне для людей, але ШІ може виявляти найменші закономірності, що важко помітити людському оку.
Таким чином, новітні технології ШІ не тільки допомагають розкрити таємниці космосу, але й роблять це з безпрецедентною швидкістю та точністю, надаючи нові можливості для вивчення Всесвіту.