Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Науковці дослідили можливість існування вогню у космосі в умовах невагомості
На Землі вогонь існує завдяки дії гравітації, яка спрямовує гарячий газ полум’я вгору та тягне холодне повітря вниз. Однак, у космосі, особливо на борту космічних станцій, де гравітація значно нижча, вогонь набуває сферичної форми. Це було продемонстровано на прикладі астронавтів китайської космічної станції «Тяньгун», які провели експеримент із запаленням свічки в умовах невагомості.
Вогонь у космосі становить велику загрозу, оскільки його поведінка відрізняється від земних умов. Зміни в гравітації можуть вплинути на поширення полум’я, ускладнюючи гасіння пожеж. Тому NASA проводить експерименти на Міжнародній космічній станції (МКС), щоб краще зрозуміти поведінку вогню в умовах невагомості. Це необхідно для безпеки космічних місій.
У 1997 році на російській космічній станції з красномовною назвою «Мир» виникла пожежа, яка хоч і тривала недовго, але створила серйозну загрозу для евакуаційного корабля та безпеки астронавтів. Астронавти змогли загасити вогонь, але інцидент підкреслив важливість розуміння поведінки вогню в космосі.
Вчені продовжують вивчати поведінку вогню в умовах невагомості, щоб розробити ефективні методи боротьби з пожежами на борту космічних станцій. Експерименти дозволяють краще зрозуміти, як гасити вогонь в космосі та забезпечити безпеку астронавтів під час тривалих космічних місій.