Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці довели, що елементи для зародження життя утворилися поза Сонячною системою
Вчені зробили нове відкриття про навкологалактичне середовище (CGM) — величезну хмару газу, яка оточує галактику на сотні тисяч світлових років. Раніше вважалося, що CGM складається лише з гарячих газів, збагачених киснем, однак нове дослідження вперше підтвердило наявність у ньому і холодних матеріалів, таких як вуглець, інформує Interesting Engineering.
Знахідки, здійснені за допомогою спектрографа Cosmic Origins Spectrograph (COS) на телескопі Габбл, показали, що CGM є величезним резервуаром кисню і вуглецю. Вивчаючи світло від дев’яти квазарів, вчені помітили, що вуглець у CGM простягається на відстань до 400 тисяч світлових років — це в чотири рази більше за діаметр Чумацького Шляху.
CGM виконує ключову роль у формуванні нових зірок і планет. Ці матеріали постійно циркулюють між галактикою та навкологалактичним середовищем. Зірки, які гинуть у вибухах наднових, викидають важкі елементи у CGM, звідки вони знову можуть повернутися до галактики, підтримуючи цикл утворення нових зірок і планет.Як зазначає авторка дослідження Саманта Гарза, CGM можна уявити як «величезну залізничну станцію», яка постійно постачає матеріали для формування небесних тіл. Це відкриття допомагає краще зрозуміти механізми зіркоутворення і роль CGM у розвитку галактик, включно з Чумацьким Шляхом.