Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Науковці довели, що галактики у космосі здатні припинити власну еволюцію
Астрономи з’ясували, чому деякі галактики припинили зростання лише через мільярд років після Великого вибуху. Дослідження, проведене за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба, показало, що ключову роль у цьому процесі відіграли сили всередині самих галактик, які швидко знищили запаси міжзоряного газу, необхідного для утворення нових зірок, пише Phys.
Вчені виявили спокійну галактику на відстані понад 12 мільярдів світлових років, де процеси зореутворення різко сповільнилися. Спостереження показали, що міжзоряний газ вилітав із галактики зі швидкістю 200 км/с, що призвело до зменшення матеріалу для народження нових світил.
Головним джерелом цього явища, на думку астрономів, є надмасивна чорна діра в центрі галактики. Вона випромінює величезну кількість енергії, яка сприяє розсіюванню та викиду міжзоряного газу, роблячи його недоступним для подальшого формування зірок.
Передове відкриття допомагає зрозуміти механізми, які припинили активне формування галактик у перші мільярди років існування Всесвіту. Вчені планують знайти більше подібних об'єктів, щоб перевірити, чи є цей процес поширеним і чи можливе повернення міжзоряного газу назад у галактику.