Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці довели, що життя на інших планетах може проходити іншу еволюцію, ніж на Землі
Дослідження астрофізиків та космологів показують, що на багатьох планетах, де може існувати позаземне життя, відсутня звична для людства зміна дня і ночі. Вчені вважають, що деякі потенційно населені планети завжди повернуті до своєї зірки лише однією стороною. Таким чином, на одній частині планети панує вічний день, а на іншій — вічна ніч. Як свідчать дослідження живих організмів на Землі, які живуть без доступу до сонячного світла, це не обов’язково є проблемою для існування життя, повідомляє Live Science.
Близько 70% зірок у Чумацьому Шляху є червоними карликами. Дослідження показують, що 40% цих зірок мають планети у зоні їхньої населеності. Це означає, що на таких планетах може існувати вода в рідкому стані. Однак, на відміну від Землі, планети, що обертаються навколо червоних карликів, не мають звичних днів, ночей або сезонів.
На Землі життя залежить від циркадних ритмів, пов’язаних зі зміною дня та ночі. Однак, як зазначає Мері Коен з Відкритого університету Великої Британії, організми на інших планетах можуть не потребувати періодів відпочинку або сну, адже їхня еволюція могла відбуватися в умовах без циклічного часу.
Моделі показують, що на таких планетах можуть існувати інші цикли, зокрема зміни температури та вологості, спричинені вітрами й атмосферними хвилями. Життя на таких планетах може мати біоритми, синхронізовані з цими циклами, або навіть адаптуватися до середовища, де немає чіткого поділу на день і ніч.